9 Mayıs 2018 Çarşamba

Bırak Hayat Ruhuna Karışsın!

Zaman hızla akıp gidiyor...
ve yaşıyoruz...
yaşıyor muyuz?
yoksa yarışıyor muyuz?


Günümüzde hayat o kadar hızlı akıyor ki, ona yetişmek için olağanüstü bir çaba sarf ediyoruz. Sürekli bir koşturmaca içerisindeyiz ve yinede hiç bir şeye yetişemiyoruz! Yetişemediğimizi bile fark etmiyoruz. Hayat durmuyor, devam ediyor. Çoçuklarımıza başkaları bakıyor, evlerimizi başkaları temizliyor, yemekler dışarıda yeniliyor... sonra TV açıp kafalarımızı uyuşturup yatıyoruz!

O kadar hızlı gidiyoruz ki,  hayatın içerisinde neler kaçırdığımızın farkına bile varmamıyoruz. Çevremizden, sevdiklerimizden bir haberiz.( Haberimiz varmış gibi yapıyoruz.) Sosyal medyada "mutlu"ymuş gibi yapıyoruz!  Peki ya ruhumuz? O da bizimle birlikte bu koşusturmacaya katlıyor mu? Yoksa içimizde çok dipte gizli saklı bizi mi izliyor? Aşağıdaki alıntı anlatmak isteğimi daha net anlatacak!

"Meksika'da İnka tapınaklarına çıkmak isteyen Avrupalı bir grup arkeolog, birkaç yerli rehberle (Kızılderili) yola koyuluyor. Dağın tepesindeki tapınaklara giden uzun yolu, kısa bir sürede yarılıyorlar. Aynı hızla biraz daha yol aldıktan sonra, yerliler kendi aralarında konuşup birden yere oturuyor ve öylece beklemeye başlıyorlar. Tabii Avrupalı arkeologlar buna bir anlam veremiyorlar. Saatler sonra, yerliler kendi aralarında konuşup tekrar yola koyulduktan sonra tepenin üstündeki görkemli İnka tapınaklarına geliyorlar. Arkeologlardan biri, yaşlı rehbere soruyor, “Hiç anlayamadım, niye yolun ortasına oturup saatlerce yok yere bekledik?” Yaşlı rehberin cevabı; “Çok kısa sürede çok hızlı yol aldık, ruhlarımız bizden çok uzakta kaldı. Oturup ruhlarımızın bize yetişmesini bekledik.”"ve son olarak biraz yavaşla... Bırak Hayat Ruhuna Karışsın!

 "Bırak hayat sana rağmen değil, seninle beraber aksın. " Şems Tebrizi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Balkabaklı Cheese Cake

Cheese Cake'i normalde borcama tek parça halinde yapıyordum. Son zamlardan sonra, bazı ürünlerin paketlerini küçültüler biliyosunuz....