7 Mart 2018 Çarşamba

kimse tesadüf değil kimsenin hayatında


Tesadüfler henüz çözümleyemediğimiz düzenlerden ibaret. Anlamadığımız şeye saçma diyoruz. Okuyamadığımız şeye laf salatası diyoruz. 
Özgür irade yok.
Değişkenler yok.
Sadece kaçınılmaz olan var.
Sadece bir gelecek var ve seçme şansımız yok. 
İşin kötü yanı hiçbir şeyi kontrol edemiyoruz.
İşin iyi yanı ise hata yapma ihtimalimiz yok.


                          Gösteri peygamberi - Chuck Palahniuk

Hiç kimse, hiç bir şey tesadüf değil hayatımızda!

Hayat arkadaşımız, çocuklarımız, anne babamız, kardeşlerimiz ve hatta yolda yürürken gördüğünüz biri bile bizim için tesadüf değil. Her karşılamada hem öğretmen hem de öğrenciyiz aslında. Her karşılaştığımız kişiyle bir alacak verecek hesabı var aramızda! Kimi zaman sınav, kimi zaman ders alma...

Kimimiz ego savaşı verir, kiminin derdi tasası para, kimi geçmişte yaşar kimi ise gelecekte!!

Zaman zaman dejavu yaşar gibi bir hissiyata kapılırız! Sorarız kendimize "Dönüp dolaşıp niye aynı şeyi yaşıyorum, yada neden hep bu tarzda insanlarla karşılaşıyorum!!!" İşte bunun tek sebebi var, geçmişte alman gereken dersi alamamışsındır ve hesabı ödemeden kalkmışsındır... yani "Ne ekersen onu biçersin!" ilkesi işiliyor demektir. Bundan kurtulmak için, sorunu görmen,anlaman ve düzeltmen gerekir. 

İnsan yaşadıklarıyla olgunlaşıyor.Yaşadıkça büyüyor...Bazı sınavlar çok ağır... Ve bazı insalar/olaylar bizi BİZ yapmak için varlar.  Ayna gibidir onlar, bakıp görüp hissetmen ve eksik olanı görüp kendi yüreğine yama yapman gerekir. Bu yolda sakin ve emin olmalısın! Sınavını farketmeli, onla yüzleşmeli ve korkup kaçmamalısın (yaralanacaksın bunu göze almalısın)... ve tüm bunları yaparken rüzgar ekip, fırtına biçmemelisin:) Yoksa sen, SEN olamazsın!!! 

Ve alacak verecek hesabı bittiyse, sınavlar verildiyse o kişiler çıkıp gidiyor bir şekilde hayatlarımızdan... Bazıları kalır onlarsa kaderdir;) Kaderinizi sevin:) Dertlerinizi de;)

Şimdide kalın dostlar;) Sevgiler

Görsel:https://pixabay.com/en/

4 yorum:

 1. hayatımıza giren insanların kişisel gelişim sürecimizde muhakkak bir payı oluyor :)

  YanıtlaSil
 2. Ne güzel bir yazı olmuş :)
  ilk başta kişilerle yollarımız ayrıldığında doğal olarak daha kırgın, kızgın yada üzgün oluyorsun. Ama biraz zaman geçip daha sakin düşündüğümde hayatımda olmaları gerekiyormuş diyorum. Bir kaç kişi hariç, hayatıma girmiş olanlar için asla pişman değilim. zamanında onlar arkadaşlarım, dostlarım dı. Zamanımız bitmiş ve yollarımızı ayırmamız gerek. Bunu bile güzelce yapmak lazım. Kırmadan, incitmeden:)

  YanıtlaSil
 3. Gülaycim öyle ne yaşadıkların ne karşılaştıkların hiç biri tesadüf değil! Sonrasında anlıyorsun ki... hepsinin bir nedeni var! Dünya değil, aslında evren hep beraber dönüyor!

  YanıtlaSil

Balkabaklı Cheese Cake

Cheese Cake'i normalde borcama tek parça halinde yapıyordum. Son zamlardan sonra, bazı ürünlerin paketlerini küçültüler biliyosunuz....