31 Ocak 2018 Çarşamba

Ölümlü Dünya

Bu günlerde sinema salonları Türk yapımlarıyla dolup taşıyor. Türk sineması adına bu duruma çok seviniyorum. Bence gün geçtikçe yapımlarda hem tarz hem kalite anlamında farklılık kazanıyor. Ama şu da bir gerçek ki bizim milletimiz gülmeyi seviyor.😆😆


Ali Atay'ın yönetmenliğini yaptığı, absürt komedi türünde bir film olan Ölümlü Dünya vizyona girdi. Filmde Ahmet Mümtaz Taylan, Alper Kul, Sarp Apak, İrem Sak gibi usta isimler rol almış. Filme, Tarantino tarzı hakimdi  ve ben çok sevdim.  Kimi çok beğendi, kimi hiç beğenmedi. Bu filmin tarzı nedeniyle, herkese hitap etmesi, kesinlikle mümkün değil..

Durum komedisi olduğu için bazı olayların ardındaki dialoglar, fazlaca uzun tutulsada, genel olarak esprileri yerindeydi. Bolca küfür vardı, küfür bu filmin doğası gereği olmazsa olmaz ama dozu bir tık azaltılabilirdi belki:) Bana göre, tüm oyuncular rollerinin hakkını vermiş, sadece İrem Sak'ın oynadığı Begüm, karakterini filmin içinde tam oturtanadım.Filmin sonu açık bırakılmış gibiydi sanırım devamı gelecek;)
Anadolu Tat Lokantası'nı işleten Mermer Ailesi, sıradan bir hayat sürmektedir.
Bu ailenin kimsenin bilmesini istemedikleri bir sırrı vardır.BU AİLE NASIL BU HALE GELMİŞTİR:)İZLEYİNİZ;)

2 yorum:

  1. Sinema adına güzel haberler.Lakin nedense hala hasılat kaygıları ile film yapılıyor.Kaliteli işlerde vardır muhakkak,fakat son 3 yılda çekilen filmlerin kalitesi zirve yapabilecek düzeyde değil.

    YanıtlaSil
  2. Bu yoruma kesinlikle katılıyorum, bencede (izlediklerim arasında) zirve yapılabilecek bir iş yok! Ama bir gelişme var bence:))

    YanıtlaSil

Balkabaklı Cheese Cake

Cheese Cake'i normalde borcama tek parça halinde yapıyordum. Son zamlardan sonra, bazı ürünlerin paketlerini küçültüler biliyosunuz....