19 Ocak 2018 Cuma

KayakTatili İçin Neler Gerekir

Hali hazırda sömestr tatilide gelmişken kar tatiline çıkacaklar için bu yazı faydalı olur diye düşündüm:) Kar tatiline giderken olmazsa olmaz diye düşündüğüm herşeyi listeledim:) İyi tatiller😉Kayak Kıyafetleri:
Kış sporları ekipmanları oldukça maliyetli 😒 Eğer ilk defa kayak/snowboard yapacaksanız, herhangi bir kayak malzemesi almanız şart değil. Gittiğiniz kayak tesisinden kıyafetleri ve kayak/ snowboard ekipmanlarını kiralayabilirisiniz. Ama bu kiralama işlemi günlük yapıldığı için kalacağınız gün sayısınıda hesaba katarak hesaplama yapmanız uygun olacaktır.  Kış sporlarını sevmeyebileceğinizide düşünmenizde fayda var :)  Kayak kıyafetlerinin su geçirmemesi önemli Wed'ze ürünleri ile iligili teneyimin için tıklayabilirsiniz.

Kayak Takımı/Snowboard: 
Biz kayak takımlarını kiralamayı tercih ediyoruz. Ama tercihe göre yanınızda götürebilirsiniz. Giderken bir kızak götürmüştük yanımızda:)

İç Kıyafetleri:
Kayak kıyafetlerinizin içerisine giymek için termal içlik ve/veya polar götürmeniz faydalı olacaktır. Kayak ayakkabısı içerisine ayağınızda buruşmayacak tayt tarzı birşey götürmeniz ayaklarınızın acımamsı için iyi olacaktır. Kayak çorabıda ayaklarınızın sağlığı için önemli:) terleyen bir yapınız varsa iç kıyafetlerini yedekleyebilirsiniz.

Kar Maskesi:
Eğer gittiğiniz günlerde hava güneşli ise kar maskesine ihtiyaç duymazsınız ama eger bol rüzgar ve/veya tipi yağıyorsa yüzünüzü korumanız gerekir. Bunun için yanınızda bir kar maskesi götürmeniz faydalı olacaktır.

Bere/Atkı: 
Hava açıksa kar maskesinden ziyade daha rahat bir kullanım sağlayacaktır.

Eldiven:
Su geçirmeyen eldiven almaya dikaat edin, eğer eliniz üşürse sizde üşürsünüz:/

Gözlük: 
Gözlük hava açıkda olsa kapalıda olsa işinize yarayacaktır. Tipi varsa karın gözlerinize kaçmasını önleyecek, hava açıksada beyaz karın gözlerinizi almasına engel olacak. Kar gözlüğü daha kullanışlı olacaktır, ama masraf etmiyim dersdeniz evde gözünüzü saran bir güneş gözlüğüde kullanabilirsiniz.

Güneş kremi:
Karda yanmak istemiyorsanız dışarı çıkmadan önce sürmenizde fayda olacaktır.

Nemlenriciler:
El vücut ve dudak nemlendiricisi soğukta kuruyan cildiniz için gerekli olacaktır.

Kask:
Kayak/Snowboard çok tehlikeli sporlar kask önlem için önemlidir. Özellikle çocuklarınız için düşünmenizde fayda olacaktır.

İlaçlar:
Ağrı kesici, kas gevşetici ve burkulmalara karşı merhem götürmenizde fayda var:) Malum düşme riski var:)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Balkabaklı Cheese Cake

Cheese Cake'i normalde borcama tek parça halinde yapıyordum. Son zamlardan sonra, bazı ürünlerin paketlerini küçültüler biliyosunuz....