26 Ocak 2018 Cuma

Kartalkaya


Uludağ ve Kartepe kadar kalabalık olmasın,
Pistleri geniş olsun,
Her zorlukta pisti de olsun,
Maksat kayak yapmak, piyasayla işimiz olmaz😎,
Kar kaliteli ve bol olsun,

diyorsanız; Kartalkaya kayak yapmak için gidilebilecek en iyi yer:)  Biz Grand Kartal ve Kartal Otele ait pistleri kullandığımız için bu pistler üzerinden değerlendirme yapacağım.

Kartalkaya, bize geniş bembeyaz pistleri ile, bize kime çarptım ettim derdi olamadan kayak keyfini doyasıya yaşattı. T-bar ve telesiyejlerde sıra bekleme derdimiz olmadı😊 Ayrıca telesiyejlerde çalışanlar çok kibar ve yardımcılardı.  Geçen seneki Uludağ macerasında beklediğim sıraları düşünmek bile istemiyorum. Biz gittiğimizde hava sis, tipi ve güneşli olarak sürekli değişiyordu. Ama pistler çok kalabalık olmadoğı için herhani bir sıkıntı yaşamadık. :)


Tesiste toplam uzunluğu 20 km olan; 2 adet başlangıç pisti, 3 adet kolay pist, 5 adet orta pist, 5 adet zor pist olmak üzere 15 pist bulunmaktadır. 2 adet baby lift, 2 adet sandalyeli telesiyej ve 5 adet T-bar teleski bulunmaktadır. Pistler genel olarak, orta ve üzeri olmakla birlikte yeni öğreneler içinde uygun olan pistler mevcuttu:) 


Istanbul'a 3 ve Ankara'ya 2 saat mesafede bulunan Kartalkayada, kış sporlarını yapmak için en uygun zaman 20 Aralık – 20 Mart tarihlerine denk geliyor. Normal kış koşullarında Kartalkaya kayak pistleri üzerinde 3 metre kar kalınlığı görülüyor.

  Canlı Yayın

2 yorum:

  1. Bir sonraki kar tatilimi Kartalkaya'da yapmayı düşünüyorum.Yazdığınız bilgilerden çok faydalandım gerçekten.Bu güzel gezi rehberi için teşekür ederim....

    YanıtlaSil
  2. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana:) iyi tatiller dilerim:)

    YanıtlaSil

Hayat

Güzelmiş;) "Buda, bir ormanda yolculuk ediyormuş. Sıcak bir günmüş. Susamış ve öğrencisine demiş ki; “Küçük bir çayın üzerin...