22 Ocak 2018 Pazartesi

Çok mutlu olacaktım ama ben:)


Hepinizin bildiği gibi, Facebook'un doğum günlerini  hatırlatma özelliği var. İki yıl kadar öncesine kadar Facebook bildirim yaptığı için Facebooktaki arkadaşlarımın (!) hepsinin doğum günlerini kutluyordum! Sonra benim doğum geliyordu, onlarda benimkini kutluyorlardı, eskiden beğenmede yoktu, hepsine oturup bide cevap yazıyordum. İşte ne olduysa iki yıl önce doğum günüm gelmeden bir şimşek çaktı beynimde... anlamsızdı yakın olmadığım insanların sıradan doğum günü mesajları.  Ayrıca eskiden telefon ederdik bahane ile görüşemediğimiz dostlarımızın sesini duyardık. Ben kendi adıma, çok mutlu olurdum.

Bu anlamsızlığı bir şekilde hayatımdan çıkartmam gerekiyordu...Hemen ayarlara girdim ve doğum günü tarihimi sildim... neden mi bu kadar önemli!!

Hatırlatmak her insanın ihtiyacıdır ve ben artık biliyorum ki sadece bana değer veren insanlar unutmuyor doğum günümü:) Aslında doğum günü meselesi değil "insana değer vermek" meselesi bu. Toplumsal olarak insanlara verdigimiz değer gün geçtikçe nesnesel bir hal alıyor,  hayatın akışına kapılıp nereye gidip ne yediğimizi, ne içitigimizi yada ne giydimizi insanlara gösteren insanlar haline geliyoruz. Kısacası değer verdiğimiz şeyler değişiyor. Üzülüyorum... biz önce komşuluk ilişkilerimizi yitirdik, şimdi arkadaşlık ilişkilerimizi sıradanlastırıyoruz. Yarın öbür gün ailemize tahammülümüz kalmayacak.

Bir gün Facebook' muda tamamen kapatacağım, ve biliyorum ki o gun daha da mutlu olacağım.  Sevgiler

NOT: Bu yazıyı yazalı çok iki seneyi geçmişti. Ve ben Facebook'umu kapatmıştım. Çok mutluydum ama bir gün oğlan okula başladı resimlerini görebilmek için yeniden Facebook abonesi oldum:)))) ehuehee


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Hayat

Güzelmiş;) "Buda, bir ormanda yolculuk ediyormuş. Sıcak bir günmüş. Susamış ve öğrencisine demiş ki; “Küçük bir çayın üzerin...