1 Haziran 2015 Pazartesi

Ay'ı Kim Çaldı?


Ay dede hayranı oğlum bazı gecelerde ayın gökyüzünde olmayışına çok üzülüyordu. Bizde bu eğlenceli kitabın ayın nereye gittiğini açıklamamıza faydalı olabileceğini düşündük ve gerçekten öyle oldu. Favori kitaplarımız arasında Ay'ı Kim Çaldı var. 19 aylıkken satın aldığımız bu kitabı ilk aylarda biraz sadeleştirerek okuduk. Şimdi 23 aylık ve sayfada kirpi ne yapıyor ya da tilki ne yapıyor dediğimiz zaman kendisi söyleyebiliyor. Özellikle Bek'in penceresini anlattığımda "Allah Allah" diye tepki vermesi bizi oldukça mutlu ediyor. 

Tanıtım Yazısı:

" Berk, geceleri gökyüzünü pırıl pırıl aydınlatan Ay’a hayrandır. Ay’a bakarak uykuya dalarken güzel hayaller kurar. En büyük hayali de astronot olmaktır. Ama bir gece, bir de bakar ki, gökyüzü bomboş, Ay’ın yerinde yeller esiyor. Büyük bir üzüntüye kapılan Berk, Ay’ı birilerinin çaldığını düşünüp aramaya koyulur. "

Oğlumun dil gelişiminede oldukça katkı sağlayan bu kitap, çocukların özellikle hayal güçlerinin gelişmesi açısından kesinlikle çok başarılı.Siz çocuklarınıza hangi kitapları okuyorsunuz;)

2 yorum:

 1. çok güzel bir kitapmış :)
  değirmenci ile baykuş, peri ile sihirli dilek ve pırtık tekir bu ara çok sevdiklerimizden :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten cokgüzel bir kitap. Bu kitaplarida inceliyeyim:) Gülceciğimi öperim:)) sevgiler

   Sil

Balkabaklı Cheese Cake

Cheese Cake'i normalde borcama tek parça halinde yapıyordum. Son zamlardan sonra, bazı ürünlerin paketlerini küçültüler biliyosunuz....