Ana içeriğe atla

Yokum Çünkü

Uzun zamandır bir şeyler paylaşamadım, sizleride ziyaret edemiyorum. Evim tadilatta ve ustalar gelmeyi sürekli erteliyor. En kısa zamanda döneceğim. Sevgiler.

Yorumlar

 1. Kolaylıklar dilerim, usta işleri çok zordur ama sonu güzel olur:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkürler evet sonunda büyük bir kısmı bitti değişikliğin ama bizde bittik:)

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. çok teşekkürler evet cidden zor hemen oluversin istiyor insan ama her güzelliğin zor bir tarafı var:)

   Sil
 3. Yorucu bir süreç ama sonuç harika olur Herbirengim. Düşünsene tertemiz yepyeni bir ev :) ne kadar güzel.
  Kolaylıklar diliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet sonucu bende beğendim, yeni gibi oldu evimiz diğer eşyalarımızda:) çok teşekkür ederim Aslım

   Sil
 4. Kolay gelsin canımm
  kendine dikkat et:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkürler Baharcım, ettim kendime dikkat:)

   Sil
 5. Yanıtlar
  1. :)lollim, çok teşekkür ederim

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Evde Ekşimek Yapımı

Bu hafta sonu kuzenimin nişanı nedeniyle halamdaydım. Halam, o hengame içerisinde sütü kaynatamadığı için sütü bozulmuş. Halam da bozulan sütü dökmek yerine, ekşimek yapıp değerlendirdi. Ben kapalı süt kullanıyorum ama bu fikri bilmeyenler için paylaşmak istedim.

Yapılışı: Bozulan süt kaynatılır. Arzuya göre içerisine yoğurt eklenir. Dibe çöken karışım, soğuduktan sonra, ince bir tülbente konularak süzülmesi beklenir ve ekşimek kullanıma hazır hale gelir. Loru, ister tatlı yapın, ister börek içi, isterseniz de kahvaltılarda bir peynir çeşidi olarak kullanabilirsiniz. Süzülen suyundan börek de yapılıyormuş, onuda öğrenip yazarım sizlere.
Afiyet Olsun.

Şeker Portakalı (MİM)

Şeker Portakalı, işte beni çocukluğumda en çok etkileyen kitap. Jose Mauro De Vasconcelos'un yazmış olduğu, Şeker Portakalı. Tam iki kez okudum bu kitabı ve ikisinde de kitap bitinceye kadar ağladım. O kadar üzülmüştüm ki kitap kahramanı küçük Zeze'ye, günlerce aklımdan çıkmadı.
Zeze maddi durumu iyi olmayan bir ailenin çocuğuydu. İstediği çoğu şeye sahip olamayan bu çocuk, aynı zamanda çok da yaramazdı. (Özellikle Noel de sahip olamadığı hediye kısmında resmen hıçkıra hıçkıra ağlamıştım, dün gibi hatırlıyorum.) Zehir gibi akıllı olan bu çocuk, sürekli Edmundo dayısıyla görüşür ve ondan bir şeyler öğrenirdi. Ailesi, geç de olsa ondaki bu öğrenme isteğini fark etti ve okula yazdırdı. Okulda hiç yaramazlık yapmıyordu ve öğretmeninin en çok sevdiği öğrenci olmayı başarmıştı. 
Zeze ve ailesi taşınmak zorunda kaldılar.  Zeze'ye dayısından ve mahallesinden ayrılmak çok ama çok zor gelmişdi.  Zeze, taşındıkları küçük evin arkasındaki, dikensiz şeker portakalı fidanı kendine arkadaş…

KUŞLARIN GİZLİ KATİLİ:SAKIZ

Bir kaç gündür facebookta dolaşan bu habere, çok üzüldüm paylaşayım istedim. Atmayalım artık sakızlarımızı başı boş sokağa, hatta hiç bişeyi atmayalım, çöp tenekesi koymuşlar her köşe başına değil mi?

KUŞ ÖLÜMLERİ'nin en büyük sebeplerinden birisinin çiğnendikten sonra sokağa atılan SAKIZLAR olduğunu biliyormuydunuz..? Çünkü kuşlar bu sakızları ekmek parçası zannederek yemeye kalkışıyor,ancak ağızlarına yapışan ve gagalarını bir daha açmalarına imkan vermeyen sakızlar yüzünden açlık ve susuzluktan ölüyorlarmış..