Ana içeriğe atla

Ufak dokunuşlarla hayat daha güzel


Bitmiş boya kutuları nasılda şık bir saksıya dönüşmüş.


Kim demiş ki dar mekanlarda yaşayanlar evinde bilardo oynayamaz diye;)


Bu minik tavşanlar yaptığınız kurabiyelerin lezzetine lezzet katar mı dersiniz?

NOT:Tüm bu fotoğraflar internette dolaşırken bilgisayarıma kaydettiğim anonim resimlerdir.


Yorumlar

 1. üç fikir de çok iyii! :) Sanırım şu minik tavşanları ben de deniyicem :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) bende onları deneyeceğim sanırım, birde saksılarıda annemlerin evine denemeyi düşünüyorum:))

   Sil
 2. Saksı çok yaratıcı bir fikir .Tebrik ederim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) benim fikrim değil ama bende fikri çok beğendim:)

   Sil
 3. Çok güzel fikirler,o tavşanlara bayıldım:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) eve masa alacak olsam o bilardolu masayı düşünebilirdim, diğerleri zaten uygulanabilecek şeyler;)bende minik tavşanlara bayıldım minik Gülce de eminim çok sever:)

   Sil
 4. Bayılıyorum yetenekli insanlara ve ilginç fikirlere. Valla Bilardo masasını bende çok beğendim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)) aynen bazen hatta ben niye bunu düşünemedim diye bile düşündüğüm oluyor:) ama herkes her şeyi düşünemez ki değil mi? Bilardo masasına gelince cidden çok sevdiğim ama bayanların kısıtlı yerlerde, kısıtlı saatlerde oynayabildiği bu oyunu evimde oynamak için neler vermezdim...

   Sil
 5. tavşanlı kurabiyenin tarifini nasıl bulabilirim yapıcamda

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Evde Ekşimek Yapımı

Bu hafta sonu kuzenimin nişanı nedeniyle halamdaydım. Halam, o hengame içerisinde sütü kaynatamadığı için sütü bozulmuş. Halam da bozulan sütü dökmek yerine, ekşimek yapıp değerlendirdi. Ben kapalı süt kullanıyorum ama bu fikri bilmeyenler için paylaşmak istedim.

Yapılışı: Bozulan süt kaynatılır. Arzuya göre içerisine yoğurt eklenir. Dibe çöken karışım, soğuduktan sonra, ince bir tülbente konularak süzülmesi beklenir ve ekşimek kullanıma hazır hale gelir. Loru, ister tatlı yapın, ister börek içi, isterseniz de kahvaltılarda bir peynir çeşidi olarak kullanabilirsiniz. Süzülen suyundan börek de yapılıyormuş, onuda öğrenip yazarım sizlere.
Afiyet Olsun.

Şeker Portakalı (MİM)

Şeker Portakalı, işte beni çocukluğumda en çok etkileyen kitap. Jose Mauro De Vasconcelos'un yazmış olduğu, Şeker Portakalı. Tam iki kez okudum bu kitabı ve ikisinde de kitap bitinceye kadar ağladım. O kadar üzülmüştüm ki kitap kahramanı küçük Zeze'ye, günlerce aklımdan çıkmadı.
Zeze maddi durumu iyi olmayan bir ailenin çocuğuydu. İstediği çoğu şeye sahip olamayan bu çocuk, aynı zamanda çok da yaramazdı. (Özellikle Noel de sahip olamadığı hediye kısmında resmen hıçkıra hıçkıra ağlamıştım, dün gibi hatırlıyorum.) Zehir gibi akıllı olan bu çocuk, sürekli Edmundo dayısıyla görüşür ve ondan bir şeyler öğrenirdi. Ailesi, geç de olsa ondaki bu öğrenme isteğini fark etti ve okula yazdırdı. Okulda hiç yaramazlık yapmıyordu ve öğretmeninin en çok sevdiği öğrenci olmayı başarmıştı. 
Zeze ve ailesi taşınmak zorunda kaldılar.  Zeze'ye dayısından ve mahallesinden ayrılmak çok ama çok zor gelmişdi.  Zeze, taşındıkları küçük evin arkasındaki, dikensiz şeker portakalı fidanı kendine arkadaş…

KUŞLARIN GİZLİ KATİLİ:SAKIZ

Bir kaç gündür facebookta dolaşan bu habere, çok üzüldüm paylaşayım istedim. Atmayalım artık sakızlarımızı başı boş sokağa, hatta hiç bişeyi atmayalım, çöp tenekesi koymuşlar her köşe başına değil mi?

KUŞ ÖLÜMLERİ'nin en büyük sebeplerinden birisinin çiğnendikten sonra sokağa atılan SAKIZLAR olduğunu biliyormuydunuz..? Çünkü kuşlar bu sakızları ekmek parçası zannederek yemeye kalkışıyor,ancak ağızlarına yapışan ve gagalarını bir daha açmalarına imkan vermeyen sakızlar yüzünden açlık ve susuzluktan ölüyorlarmış..