Ana içeriğe atla

Garip Banka Dialogları: Kredi Zorla Kredi Kartı

Kısaltmalar:
BST: Banka Satış Temsilcisi

ME: Müşterinin Eşi
M: Müşteri:


Dialog IV:
BST: Merhabalar  ben HerBiRenk Bank'tan arıyorum. XY Bey ile görüşecektim.
ME: İyi günler ama bu telefon XY'ye ait değil ki, ben ZY yani XY'nin eşiyim.
BST: Peki XY ile ne zaman görüşebiliriz?
ME: XY'nin telefonu değil ki bu benim telefonum, buradan kendisine ulaşmayı nasıl düşünüyorsunuz? Yani benim telefonum, eşimin ismi ile nereden elinize ulaştı?
BST: Üye iş yerlerimizden yaptığınız alışverişlerde vermiş olduğunuz telefon numaralarından ulaştık size.
ME: Yani üye iş yerleri numaralarımızı mı satıyor
BST: Yok üye iş yerleri olduğu için (kem küm), eşinize ulaşabileceğimiz bir numara veya saat söylerseniz biz o saate ararız kendisini.
ME: Eşim yanımda vereyim, ama biz kart istemiyoruz.
BST: Merhabalar beyefendi, size HerBiRenk Kart'ın avantajlarından bahsetmek istiyorum.
M: Çok hızlıca bahsederseniz, almayacağım kartı ama anlatana kadar arayacaksınız biliyorum.
BST: HerBiRenk Kart'a sahip müşterilerimiz, yani siz özel indirimden ve HerBiRenk puanlardan yararlanacaksınız. Siz özel müşterilerimiz arasındasınız ve bankamızın sizin için HerBiRenk Uçuş Kart'ın avantajlarından yararlanarak ücretsiz uçak bileti almanıza yardımcı olacak.
M: (Nereden de özel olduk acaba) Hanımefendi iyi de benim HerBiRenk Kart'ım yok ki?
BST: Ben sizi buradan kart alma birimine yönlendireceğim zaten, üstelik buraya kadar gelmenize de gerek yok, kartınızı evinize kadar yollanacak.
M: Ben kart istemediğimi belirtmiştim, hala istemiyorum.
BST: Bunu bir tanışma olarak farz edin, bir yıl sizden komisyon ücreti almayalım.
M: Kullanmayacağım bir kart olduğu için, istemiyorum.
BST: HerBiRenk Kart'ınızla yapacağınız alışverişlerle bir çok puan ve avantaj kazanacaksınız.
M:  Sizin anlamadığınız bir şey var benim HerBiRenk Kart'ım yok. Çok ısrar ediyorsanız,bana ömür boyu kart ücret ödemeyeceğim ve içerisinden bir aylık para çektiğimde faiz uygulamayacak bir kart veriyorsanız kabul ediyorum.
BST: (Sessizlik) Ama beyefendi öyle bir kartımız yok, ama çok avantajlı indirim ve puanlarımız var.
M: Bu hizmetleri diğer bankalarda sağlıyor, ben kart falan istemedim, beni siz aradınız ve zorla kart vermeye çalışıyorsunuz bu şartlarda veriyorsanız kabul, vermiyorsanız ben zaten bir şey talep etmemiştim.
BST: Anlıyorum, teşekkürler.
M: İyi günler.
BST: İyi günler beyefendi.

Okumayanlar için Dialog I  Dialog II  Dialog III

Yorumlar

 1. süperdi :):):)güldüm sabah sabah..

  YanıtlaSil
 2. :)))komik durumlar ama hep yaşadığımız

  YanıtlaSil
 3. Herbirengim :) özlemişim senin bu banka dialoglarını :)

  YanıtlaSil
 4. ARSELİ-CE GÜNLER--->ya aslında sesli çekip yayınlamak lazım:)) daha da komik bir durum olur:))

  Bahar---> evet hepimizin başına geliyor ama itiraf edeyim ben aslında biraz bu dialoglar yaşanırken epeyce eğleniyorum:))

  Aslı--->haklısın uzun bir ara vermiştim bu dialoglara:)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Evde Ekşimek Yapımı

Bu hafta sonu kuzenimin nişanı nedeniyle halamdaydım. Halam, o hengame içerisinde sütü kaynatamadığı için sütü bozulmuş. Halam da bozulan sütü dökmek yerine, ekşimek yapıp değerlendirdi. Ben kapalı süt kullanıyorum ama bu fikri bilmeyenler için paylaşmak istedim.

Yapılışı: Bozulan süt kaynatılır. Arzuya göre içerisine yoğurt eklenir. Dibe çöken karışım, soğuduktan sonra, ince bir tülbente konularak süzülmesi beklenir ve ekşimek kullanıma hazır hale gelir. Loru, ister tatlı yapın, ister börek içi, isterseniz de kahvaltılarda bir peynir çeşidi olarak kullanabilirsiniz. Süzülen suyundan börek de yapılıyormuş, onuda öğrenip yazarım sizlere.
Afiyet Olsun.

Şeker Portakalı (MİM)

Şeker Portakalı, işte beni çocukluğumda en çok etkileyen kitap. Jose Mauro De Vasconcelos'un yazmış olduğu, Şeker Portakalı. Tam iki kez okudum bu kitabı ve ikisinde de kitap bitinceye kadar ağladım. O kadar üzülmüştüm ki kitap kahramanı küçük Zeze'ye, günlerce aklımdan çıkmadı.
Zeze maddi durumu iyi olmayan bir ailenin çocuğuydu. İstediği çoğu şeye sahip olamayan bu çocuk, aynı zamanda çok da yaramazdı. (Özellikle Noel de sahip olamadığı hediye kısmında resmen hıçkıra hıçkıra ağlamıştım, dün gibi hatırlıyorum.) Zehir gibi akıllı olan bu çocuk, sürekli Edmundo dayısıyla görüşür ve ondan bir şeyler öğrenirdi. Ailesi, geç de olsa ondaki bu öğrenme isteğini fark etti ve okula yazdırdı. Okulda hiç yaramazlık yapmıyordu ve öğretmeninin en çok sevdiği öğrenci olmayı başarmıştı. 
Zeze ve ailesi taşınmak zorunda kaldılar.  Zeze'ye dayısından ve mahallesinden ayrılmak çok ama çok zor gelmişdi.  Zeze, taşındıkları küçük evin arkasındaki, dikensiz şeker portakalı fidanı kendine arkadaş…

KUŞLARIN GİZLİ KATİLİ:SAKIZ

Bir kaç gündür facebookta dolaşan bu habere, çok üzüldüm paylaşayım istedim. Atmayalım artık sakızlarımızı başı boş sokağa, hatta hiç bişeyi atmayalım, çöp tenekesi koymuşlar her köşe başına değil mi?

KUŞ ÖLÜMLERİ'nin en büyük sebeplerinden birisinin çiğnendikten sonra sokağa atılan SAKIZLAR olduğunu biliyormuydunuz..? Çünkü kuşlar bu sakızları ekmek parçası zannederek yemeye kalkışıyor,ancak ağızlarına yapışan ve gagalarını bir daha açmalarına imkan vermeyen sakızlar yüzünden açlık ve susuzluktan ölüyorlarmış..