29 Nisan 2012 Pazar

Amerika Fiyatına Mac'leri Kaçırma!

23 Nisan’a özel fiyatlandırılan MacBook Pro ve MacBook Air modellerindeki kampanya bitmeden harekete geçin çünkü 30 Nisan son gün…


Türkiye'de Avrupa fiyatları baz alınarak fiyatlandırılan Apple ürünleri bu kampanya ile Amerika fiyatlarına inmiş durumda.


Kampanyada MacBook Air 11 inch giriş modeli KDV dahil 2147 TL;  MacBook Pro giriş modeli ise 2590 TL; üstelik 12 ay World Card taksit imkanıyla… Artık ürünleri yurtdışından getirme dönemi kapandı…

Apple severler haydi yetkili mağazalara…

Bir bumads advertorial içeriğidir.

18 Nisan 2012 Çarşamba

Koca Sinan


Adaletiyle tanınan bir hükümdarın;
Eserlerinin değeri gün geçtikçe artan bir mimarın,
ve görkemli bir mabedin hikayesi Koca Sinan.

Mimar Sinan uzun süredir gizli gizli bir eser üzerinde çalışmaktadır. Öyle ki onu istediği gibi yapamayacağından korktuğu için bu eserden kimselere bundan söz etmemektedir. Kanuni Sultan Süleyman ise kendi adını yaşatacak bir cami yaptırmak istemektedir.  Mimar Sinan'ın hayatından bir kesitin anlatıldığı bu öyküde "sanat" ve "hür iradenin" önemi açıkça gözler önüne serilmiştir.

 F.H.Çorbacıoğlu’nun aynı adlı eserinden Hakan Altıner’in yazdığı ve sahneye koyduğu oyunun dekor tasarımı Tuba Onat, kostüm tasarımı Türkan Kafadar’a ait oyunda;


Mimar Sinan'ı Orhan Kılıç


Kanuni Sultan Süleyman'ı Tarık Pabuçcuoğlu

Hürrem Sultan'ı Nurseli İdiz 

canlandırmış Atilla Pekdemir, Elif Çakman, Can Kolukısa, Hilmi Özçelik, Celal Belgin ve Egemen Balkanlı ise diğer karakterlere can vermiştir.

Keyifle izlediğim bu oyunu hepinize tavsiye ederim.


Soru Cevaplarla Mim


Sevgili okuyan mimlemiş beni,

1- Mesleğin seni mutlu ediyor mu?

 Mesleğim beni mutlu ediyor aslında tam da bana göre bir meslek. Fakat çalıştığı yer mutlu etmiyordu, zaten çalıştığım yer de kiriz nedeniyle kapandı ve hala isteğim gibi bir iş bulamadım:)

2- Dilediğin meslek miydi? 

Aslında ben tiyatrocu olmak isterdim, ama bu yönde hiçbir çaba sarf etmedim, hayat beni aldı, salladı, kimi zaman serbest bıraktı ve bu zamana geldim. (Kısmet dedikleri olay)

3- Yalnız mı ilişkide yaşamayı mı tercih ediyorsun? 

Evli bir insan olarak iki kişilik bir hayat yaşıyorum:)

4- Tatsız durumlardan kaçınmak için yalan söyler misin? 

Tatsız durumlardan kaçınmak için yalan söylemem, birine yaranmak için yalan söylemem sadece biri zarar görecekse o zaman pembe yalanlar söyleyebilirim.

5- Yabancı bir dil konuşuyor musun?

Konuşurum. İngilizce (iyi), Rusça(Başlangıç), Almaca(Başlangıç) birde her dilden bildiğim kelimeler var:) 

 6- Rüyandaki evde mi oturuyorsun? Taşınmak veya yurt dışına gitmek istiyor musun?

 Rüyamdaki evde oturmuyorum, benimde hemen hemen herkes gibi bahçeli, temiz havası olan bir ev var hayalimde. Ama evim rüya gibi, ufacık ama sıcacık. Evimden asla şikayetçi değilim:) Taşınmak ister miyim, ilerde bahçeli bir ev satın alırsak isterim, yoksa memnunum bu evimden. Yurt dışına seyahat amaçlı gitmek istiyorum, ben zaten her yere gitmek istiyorum:)

8- Çevreye, hayvan korumaya herhangi bir katkın var mı? 

Gereksiz yere elektrik ve su sarfiyatı yapmıyorum. Pet şişe ve damacana kapaklarını toplayan kuruluşlara ulaştırıyorum. Elimdeki çöpleri mutlaka çöp kutusuna atıyorum.

 9- Televizyon ve filmleri sever misin?

Televizyonu pek sevmiyorum, hatta sadece Yalan Dünyayı seyrediyorum desem yeri var ama 3-4 bölümdür o da baydı böyle giderse seyretmeyeceğim.

Film seyretmeyi çok ama çok seviyorum.

10- Bırakmak istemediğin kötü huyların var mı? 

Bazı şeyleri çok takıyorum kafama, (gereksiz şeyleri ve gereksiz kişileri) bundan vaz geçmeye çalışıyorum.

11- Loto ve benzeri şans oyunu oynar mısın? 

Ben anlamam şans oyunlarından, 40 yılın başında bilen birine 5 tl veririm benim yerimede bir iddaa oyna derim ve sonuç olan 5tl'ye olur:)

10 Nisan 2012 Salı

Leylamız'ın gözleri Bozulmuş:)


Bu Leyla da nereden çıktı derseniz, kendisi bizim arabamız olur:) İlk aldığımızda kaskoydu, vergiydi derken bize çok masraf olmasından mütevellit ismini Leyla koyduk:)

Neyse efendim bizim Leyla'nın periyodik muayenesi gelmişti, götürdük malum kuruluşa baktılar ettiler. Test sonucunda Leyla testi geçmişti geçmesine ama, farlarının yönü hatalıymış:)

İşte eşimle aramızda geçen diyalog:

B: Arabanın gözleri bozulmuş.
E: Yani?
B: Şaşı.
E: Sonuçta geçti mi geçmedi mi?
B:Geçti ama şaşıymış.
E: Sensin şaşı:) kzımız çamur atma:)

ve bugün bana eşlik eden kardeşime teşekkür ederim:)

İşte böyle sevgili bloglerler, çok yazasım var ama nedense yazmıyorum:(

5 Nisan 2012 Perşembe

Manili mim


Huyumkurusun mimlemiş beni, bana farklı bir deneyim yaşattı bu mim.

Mim konusu: Mani yazıyoruz.(Aslında atışmalı daha güzel olsa da blog ortamı pek buna müsait değil.O sebepten karşılıklı atışamasak da merak etmeyin zevkli olacaktır.Kafiyeyle uğraşmayı sevmeyenler bile isterlerse eminim yazabilirler.Sonradan çok zevkli hale geliyor.Ben çok severim.Sözlükte de böyle bir başlık başlattım mani yazarken çok eğlendiğimi hatırladım .Yalnız bir yan etkisi var konuşmalarınız bile kafiyeli birer mani gibi olmaya başlıyor.En azından benim öyle.:))

Örnek:

Bu mimi deneyiniz
Eminim çok eğlenirsiniz
Zor gibi gözükse de
Kolaydır bilesiniz

1.Sevdiğiniz bir kişiye olan duygularınızı maniyle ifade ediniz.(İlla erkek arkadaşınız olması gerekmez.Sevgi çok genel bir kavramdır.Arkadaş,dost,anne,kardeş vb)

Hayatıma anlam katan ailem,
Sizsiniz beni ben eden,
Özüm sözüm birdir benim,
Sizi görmeden edemem,

2.Sizi gıcık eden ya da sinir eden bir olayı ya da kişiyi konu ederek yazınız.

Zaman zaman yüksek dozla gelirsin,
Benzin, elektrik, doğal gaz dinlemezsin,
Hepimizi kırıp geçirirsin,
Peki sıra maaşa gelince neden cimrileşirsin?

3.Sizin için olmazsa olmaz bir eşya,program vb için yazınız.

Kemanımın telleri,
Eder dinleyenleri deli,
Eğer dinlemediyseniz beni,
Geri durun geri,

4.İstediğiniz bir konu hakkında yazınız.

Bu ara taktım twiter'a
Ama hiç followerım yok orda,
Can sıkıntısından twiterda,
Hepsi gelir, geçer sonuçta

5.Bir blogger seçiniz ona atışma tarzı bir mani yazınız.

Aslı bu mani sana,
Neşe getirdin bloguma,
Ama kızdıracağım seni,
çünkü mimleyeceğim bu konuda;)

Açıklama:Bunların hepsine yazmanız şart değildir.Dilerseniz sadece birine de yazabilirsiniz.Atışma yaptığınız kişi başta olmak üzere diğer bloggerları da mimleyiniz.Size atışma mani yazan kişiyle sizin atışma göndereceğiniz kişi farklı olsun ki atışma sürebilsin.:)


Mimlenen mani severler: Aslı, Durriyekta, Doz Büyücüsü, okuyan

4 Nisan 2012 Çarşamba

Anılarınızı Duvara Yansıtın!

Ailece gittiğiniz yaz tatilinde yaptıklarınızı yeni Sony Projektörlü Handycam ile kaydettiyseniz istediğiniz her yerde ışıkları biraz kısarak sevdiklerinize izletebilirsiniz. Diyelim ki tatilden sonra annenizin evine gittiniz. Malum emektar televizyonların usb girişi ya da SD kart girişi olmayacaktır. Peki ne mi yapıyoruz? Işıkları kısıp, yeni Sony Handycam’inizin projektörünü açıyorsunuz ve tüm anılarınızı duvara yansıtıyorsunuz. İşte hepsi bu!
Sony’nin, Handycam’in tanıtımı için hazırladığı bu kısa videoda görüntü kalitesi ve kameranın diğer özellikleri sanki kendi evimizde gerçekleşiyor gibi canlandırılmış. Şimdi hayal gücünüzü zorlayın ve projektörünüzü nereye yansıtacağınızı düşünün. Çünkü artık her yüzey bir sinema perdesi...

Bir bumads advertorial içeriğidir.

3 Nisan 2012 Salı

Bence de!

Haftanın Sözü

“Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür… Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür… Duygularınıza dikkat edin; davranı...

 
Copyright 2009 HerbiRenk