Ana içeriğe atla

Hafta Sonu Film Alternatifi: Upside Down


*"Herhangi bir nesnenin çekimi diğer dünyadan gelen nesne ile dengelenebilir. 
Ama sorun şu ki karşı madde ile temas ettikten bir kaç saat sonra nesne ısınıp yanmaya başlıyor. 
Bu kanunlar evrenin kendisi kadar eskiler.  
Onlar değişmez ve istinasız. 
Çekim gücü... 
Onun yenilmez olduğunu söylüyorlar. 
Ben ise buna katılmıyorum. 
Ya aşk, yer çekiminden daha güçlü ise? "

Adam, alt Dünyada yaşayan fakir bir delikanlı,


Eden ise üst Dünyada yaşayan ve zengin bir kız,


Farklı Dünyaları insanları kavuşabilecek mi? kavuşacaklarsa bu nasıl olacak? Merak ettiyseniz izleyin görün derim:))
Zengin fakir hikayesinin fantastik bir dille anlatılmış hali olan bu filmin baş rollerinde, Kirsten Dunst, Eden Jim Sturgess oynuyor. İzlerken alt üst Dünyayı bir arada izlemek biraz yoruyor olsa da tamamen güçlü bir hayal gücünün ürünü olan bu filmi, sıkılmadan seyrettim. Film zevkleri kişiden kişiye değişse de, hafta sonu için keyifli bir alternatif isterseniz Upside Down güzel bir seçim olabilir.


*Film'in kendisinden alıntıdır.

Yorumlar

 1. Bu filmi ilk kez sizden duydum. Bir an önce seyretmem gerek. Çok merak ettim. :) Teşekkürler paylaşım için. ;)

  YanıtlaSil
 2. Rica ederim, konusu benim de çok ilgimi çekti ve gerçekten değişik bir hayal gücünün elinden çıkmış bir film:) beğenirseniz bana da bildirirseniz daha çok sevinirim:)

  YanıtlaSil
 3. Konusu ilgimi çekti bir de sen önerdiysen güzeldir bence en kısa zamanda izleyeceğim,teşekkürler:)

  YanıtlaSil
 4. Bahar---> :) rica ederim ne demek, tabi bazı yerlerde mantık hataları var ama cidden akıcı ve kendini sonuna kadar sıkılmadan seyrettiren bir film:))

  YanıtlaSil
 5. Canımmm izledim filmi çok beğendim,çok teşekkürler:)
  Masal tadında bir yıl diliyorum sana:)
  sevgiler

  YanıtlaSil
 6. Bahar---> beğendiğine sevindim:))
  ben de sana ve ailene mutlu sağlıklı ve huzurlu bir yıl diliyorum:)) Sevgiler

  YanıtlaSil
 7. Güzel filme benziyor nasıl kaçırmışım ben bunu.:)

  YanıtlaSil
 8. huyumkurusun---> hiçbir şey için geç değil ;) umarım izleyince sen de seversin:))

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Evde Ekşimek Yapımı

Bu hafta sonu kuzenimin nişanı nedeniyle halamdaydım. Halam, o hengame içerisinde sütü kaynatamadığı için sütü bozulmuş. Halam da bozulan sütü dökmek yerine, ekşimek yapıp değerlendirdi. Ben kapalı süt kullanıyorum ama bu fikri bilmeyenler için paylaşmak istedim.

Yapılışı: Bozulan süt kaynatılır. Arzuya göre içerisine yoğurt eklenir. Dibe çöken karışım, soğuduktan sonra, ince bir tülbente konularak süzülmesi beklenir ve ekşimek kullanıma hazır hale gelir. Loru, ister tatlı yapın, ister börek içi, isterseniz de kahvaltılarda bir peynir çeşidi olarak kullanabilirsiniz. Süzülen suyundan börek de yapılıyormuş, onuda öğrenip yazarım sizlere.
Afiyet Olsun.

Şeker Portakalı (MİM)

Şeker Portakalı, işte beni çocukluğumda en çok etkileyen kitap. Jose Mauro De Vasconcelos'un yazmış olduğu, Şeker Portakalı. Tam iki kez okudum bu kitabı ve ikisinde de kitap bitinceye kadar ağladım. O kadar üzülmüştüm ki kitap kahramanı küçük Zeze'ye, günlerce aklımdan çıkmadı.
Zeze maddi durumu iyi olmayan bir ailenin çocuğuydu. İstediği çoğu şeye sahip olamayan bu çocuk, aynı zamanda çok da yaramazdı. (Özellikle Noel de sahip olamadığı hediye kısmında resmen hıçkıra hıçkıra ağlamıştım, dün gibi hatırlıyorum.) Zehir gibi akıllı olan bu çocuk, sürekli Edmundo dayısıyla görüşür ve ondan bir şeyler öğrenirdi. Ailesi, geç de olsa ondaki bu öğrenme isteğini fark etti ve okula yazdırdı. Okulda hiç yaramazlık yapmıyordu ve öğretmeninin en çok sevdiği öğrenci olmayı başarmıştı. 
Zeze ve ailesi taşınmak zorunda kaldılar.  Zeze'ye dayısından ve mahallesinden ayrılmak çok ama çok zor gelmişdi.  Zeze, taşındıkları küçük evin arkasındaki, dikensiz şeker portakalı fidanı kendine arkadaş…

KUŞLARIN GİZLİ KATİLİ:SAKIZ

Bir kaç gündür facebookta dolaşan bu habere, çok üzüldüm paylaşayım istedim. Atmayalım artık sakızlarımızı başı boş sokağa, hatta hiç bişeyi atmayalım, çöp tenekesi koymuşlar her köşe başına değil mi?

KUŞ ÖLÜMLERİ'nin en büyük sebeplerinden birisinin çiğnendikten sonra sokağa atılan SAKIZLAR olduğunu biliyormuydunuz..? Çünkü kuşlar bu sakızları ekmek parçası zannederek yemeye kalkışıyor,ancak ağızlarına yapışan ve gagalarını bir daha açmalarına imkan vermeyen sakızlar yüzünden açlık ve susuzluktan ölüyorlarmış..