Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Aralık, 2011 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

İşte Tüm Türkiye’nin Merakla Beklediği Tarif!

Son zamanlarda herkesin konuştuğu hatta Obama’nın hanımının bile merak ettiği tarif; Pınar Labneli!
Herkes bu tarifi merak ediyor, lezzeti dünyanın bir ucuna yayılıyor.
Pınar Labneli Yedi Baharatlı Pasta’nın tarifini www.facebook.com/PinarLabne adresinden öğrenebilirsiniz.
Diğer Pınar Labne’li tarifleri herkesten önce öğrenmek için sayfayı takip etmeyi unutmayın!
Bir bumads advertorial içeriğidir.

VEKİLLERİMİZ sağ olsun!

Elektrik faturalarına ek bedeller (kaçak kullanım bedeli, TRT payı, enerji fonu, sayaç okuma bedeli) yüklendi, 3 gün itiraz ettik, unuttuk!
Benzine zam geliyor 3 gün itiraz ediyoruz, yine de Dünyanın en pahalı benzinini kullanmaya devam ediyoruz,
Emekli vekil maaşlarına yüzde yüz zam yapılmış, askari ücretin, emeklinin halini gören yok,
3 kaleme kadar ilaca 3 lire, ilave her kutuya 1 lira katkı payı geldi, üç gün itiraz ederiz bu da biter gider!
Ve saymadığım daha niceleri...

Asgari ücret alan adam canla başla, sıcak soğuk demeden kan ter içinde çalışıyorken, aldığı zam oranına bakın, bir de emekli vekilin aldığı zam oranına bakın! çalışan vekilin zam oranını düşünemiyorum bile. Peki bizim emeklimiz ne olacak? Ne kadar zam alabilecek? yüzde yüz olmadığı kesin.
Peki ya geçtiğimiz bayramda Deniz Feneri adına yardım topluyorlardı buna ne diyorsunuz? Evet yanlış duymadınız şu anda davası süren Deniz Feneri, logosu bile aynıydı. Demek ki hala yardım eden vatandaşlarımız var! Dizi izlerken olanı …

NE dilesem, ne dilesem?

Bulunmaz Hint Kumaşı blogunun sahibesi Sevgili Emine, yeniyılda olmasını istediğim 12 şeyi yazmam için beni mimlemiş.  Teşekkür ederim:)) Neler çıkacak ben de merak ediyorum şu an, çünkü genel olarak dilekleri olan biri değilim:)

1) Dünya üzerinde ayak basılmadık yer bırakmamak istiyorum, her yerin tarihi kısımlarını, kültürün, yerel tadlarını, gezilecek kısımlarını ve insanlarını tanımak keşfetmek istiyorum. Ama her yeri gezemeyeceksem de Karadeniz, Güney Doğu Anadolu Turu, İtalya, İspanya, Güney Amerika, Prag, Viana, Budapeşte gitmek istediğim yerler arasında:)
2) bu sene hiç hasta olmak istemiyorum, zira geçen sene 5 kere; 3'ü çok ağır, 2'si ağır olmak suretiyle hastalık istikakımı doldurduğumu düşünüyorum.
3) Kemanda titretme (vibrato) yapmayı bir an önce öğrenmek ve akıcı bir şekilde keman çalabilmeyi istiyorum. Zaten bu ara tüm boş vakitlerimi kemana ayırıyorum:)
4) 1 ay önce başlamış olduğum, spor faaliyetimin kendi tembelliğime yenilip tekrar son bulmamasını diliyorum.
5) A…

Güneş yüzüme güldü...

Gece gündüze döndü,
sonra bir ışık göründü,
gök yüzü açık maviye büründü,
güneş bir türkü tutturdu,
o gün özüm göründü,
ve güneş yüzüme güldü...

Kendisini ilk andan beri içten sıcaklık ve doslukla takip ettiğim Lô - Lâ'ın blogundaki, kalp yorulur mu hiç şiirinden esinlenerek yazdım bu şiiri.

Dedirtmen Uleynnn!

Polisin kameralar önünde önce dövdüğü, sonrada inkar ettiği olayın üzerine deyim yerindeyse cuk oturmuş bir karikatür. Bide kamera çekmese nasıl savunacaklardı acaba polisler kendilerini!

Bir Saksı Çiçeğinin Yaprağında Piknik Yapmak!

Çok değil  belki 50 sene sonra, çocuklara anlatılan hikayeler arasında, buralar eskiden yemyeşildi, gelip ailecek piknik yapardık diye anlatılmaya başlanacak. O zamanın çocukları hemen soracaklar "piknik ne?" diye. Anlatsanız da anlamayacak, yakan topu, istopu, bilmeyecek mangalın üzerinde pişen kahve kokusunu.
Sadece bina önlerinde ve evlerdeki saksı çiçeklerinde görmeye başlayacağız yeşillikleri, kimileri halıflexten çakma çim yaptıracak yine bahçesine. Yeşil alanlarımız git gide beton yığınlara dönüşüyor, soğuk ve sevimsiz. Birde bu azalan yeşil alanı kişi başına düşen kısmı var! Ne acı değil mi?
Bazen bir söz, bir fotoğraf karesi veya bir karikatür tüm gerçekleri anlatmaya yetiyor..!!!

Ödülüm Varmış:)

Mr. E' den bloguma böyle bir ödül gelmiş:) bu ödüle layık görülmüş olmak onur verici teşekkürler, Bay E. (bunu bilerek yazdım:))

Ödülün ardından da kendimiz hakkında 7 gerçeği yazmamız gerekiyormuş:)

1) Yalan söylemekten, yalandan, sahtelikten, yapmacıklıktan nefret ediyorum, böyle durumlarla karşı karşıya tüm enerjim düşüyor ve çok mutsuz oluyorum.

2) Burnum ve kulaklarım çok hassastır. Ben 2 dakika önce biri biber kızartıyor derim, kimse bana inanmaz, sonra gerçekten öyleymiş derler:) 3 oda geride konuşulanları duyar onlara yorum yaparım:) bazı misafirlerimiz evde böcek olduğunu iddia ederler:)

3) Yemek yapmayı ve yemeyi çok severim ama koyun ürünleri (eti, sütü,yoğurdu) ve sakatat çeşitlerini hiç sevmem. Sanırım koku hassasiyetidir buna sebep:(

4) Biraz temizlik takıntım var, temiz görmediğim yerlerde su bile içmem.

5) Alışveriş yaparken dibime yapışan görevlilerden nefret ederim, genelde elimdekini bırakıp mağazadan dışarı çıkarım:)

6) Çok yüksek sesten aşırı rahatsız oluyorum…

Ruh Hali Mimi

Mr. E beni mimlemiş :) Mim'in konusu da; Şu an kendi ruh halinizi anlatan, bir ezginin melodisiyle ya da bir şiirin satırlarıyla ya da bir veciz sözle ya da bir resimle aktarınız. Seçim sizin, hangisini istiyorsanız.

Ben ruh halimi resimle anlatacağım, İşte resim:)


İşte mimlenenler; Aslı, Dürr-i Yekta, kuccukkurba, nesliname, okuyan

Evet Bir Bardak Daha Çay İstiyorum

ABD'li yazar Katharine Branning'in yazdığı "Evet Bir Bardak Daha Çay İstiyorum" adlı kitabıyla ilgili yaptığı sunum ile Türk çayını ve bizleri anlatmış.  Bazen insan her gün içtiği çayın değerini bilemiyor değil mi?

Dizi Önerisi: Amerikan Korku Hikayesi

Sorunlu bir çiftve ergenlik dönemindeki sorunlu kızları


yeni bir başlangıç için yanda gördüğünüz eve taşınırlarsa
evle birlikte, meraklı ve tuhaf bir yan komşuya,


(evin babasının tedavi ettiği) sorunlu genç bir hastayatuhaf davranışlı bir hizmetçiye sahip olurlarsa, 


Nasıl bir durum ortaya çıkar dersiniz? Bunu öğrenmek için bu diziyi izlemeniz gerekir:)Geçenlerde içimden tam da bir korku filmi olsa da izlesem diyordum. Bildiğimiz klişe (ıssız bir eve taşınan sorunlu çiftin başından geçen olaylar v.b.) korkuhikayelerinden biri bile olsa razıydım. Sonra ne oldu bilin, eşim bak bunu buldum diye geldi:)) başka bir şey isteseydim olacakmış sanrım.
Amerikan Korku Hikayesini izledikçe isminin nereden geldiğini daha da iyi anlıyorsunuz, bütün gelmiş geçmiş korku filmlerini harmanlamışlar sanki bu dizide. Korku filmlerine çok alışıksanız korkmanız zor bir ihtimal. IMDB'den 8/10 puan alan bu dizi herkesin beğenisine hitap etmeyecek olsa da bence  sıra dışı bir yapım olmuş. İyi seyirler.

Sitcom'unu Çek, Muhteşem Ödülleri Kazanma Şansını Yakala!

Hürriyet Kampüs’ten bol ödüllü online sitcom yarışması: “2Faces Kısa Sitcom Yarışması” başladı!
Hürriyet Kampüs, üniversitelileri yılın en eğlenceli, bol ödüllü ve en yaratıcı yarışmasına davet ediyor. “Şu kampüs hayatı tam bi’film… Ve bunu sadece ‘çok çekenler’ bilir” sloganıyla yola çıkan 2Faces Kısa Sitcom Yarışması, bugüne kadar gerçekleşen kısa film yarışmalarından farklı olarak kampüs hayatının unutulmaz anlarının online anlatılacağı bir yarışma olarak hayata geçecek.
Dört bölümlük “2Faces Kısa Sitcom Yarışması”nın birinci bölüm konusu: “Kampüste 5 kuruşsuz olmana rağmen-5.000 kuruşluk yaşayabilmenin yolları”… Yarışmaya katılmak isteyen üniversite öğrencileri kendilerinin oynayıp yönetecekleri 120 saniyeyi geçmeyen “sitcom-durum komedilerini” gerçek kimlik bilgileri ile hurriyetkampus.com sitesine yükleyecekler. Yarışma dört bölümden oluşacak ve her bölümde jüri tarafından belirlenecek ilk 30 eser, hurriyetkampus.com’da yayınlanacak. En çok oyu alarak ilk 3 sıraya girenler çeşitli…

Süperstar Hem Kulağa Hem Göze Hitap Ediyor!

Müziğiyle büyüleyen Ajda Pekkan, modadaki başarısıyla da göz kamaştırmaya devam ediyor. Süperstar, bu kez Twist için hazırladığı 2011 Sonbahar/Kış Koleksiyonu ile karşımızda.
Bu özel koleksiyonun bir öncekinden farkı, internetten de satın alınabiliyor olması... Adından sıkça söz ettiren alışveriş sitesi1V1Y.COM, Ajda Pekkan for Twist Sonbahar/Kış Koleksiyonu’nu internette modaseverlerle buluşturan tek adres olarak dikkatleri üzerine çekiyor.


1V1Y.COM, sadece Ajda Pekkan for Twist koleksiyonu ile değil, Koton, Hotiç, Derimod, Twist, Saat&Saat, Tekin Acar, Kiğılı, İpekyol, Desa, Diesel, Converse ve daha birçok ünlü markanın sezon ürünlerindeki cazip avantajlarıyla da öne çıkıyor. Ayrıca Türkiye’nin önde gelen stil editörlerince hazırlanmış, moda tutkunları için benzersiz bir rehber niteliğinde olan online dergiye de mag.1v1y.com’dan ulaşabilir, beğendiğiniz ürünleri tek bir tık’la satın alabilirsiniz.
Sınırlı sayıda üretilen Ajda Pekkan for Twist koleksiyonunun parçaları, bir öncekind…