Ana içeriğe atla

VEKİLLERİMİZ sağ olsun!

Elektrik faturalarına ek bedeller (kaçak kullanım bedeli, TRT payı, enerji fonu, sayaç okuma bedeli) yüklendi, 3 gün itiraz ettik, unuttuk!

Benzine zam geliyor 3 gün itiraz ediyoruz, yine de Dünyanın en pahalı benzinini kullanmaya devam ediyoruz,

Emekli vekil maaşlarına yüzde yüz zam yapılmış, askari ücretin, emeklinin halini gören yok,

3 kaleme kadar ilaca 3 lire, ilave her kutuya 1 lira katkı payı geldi, üç gün itiraz ederiz bu da biter gider!

Ve saymadığım daha niceleri...


Asgari ücret alan adam canla başla, sıcak soğuk demeden kan ter içinde çalışıyorken, aldığı zam oranına bakın, bir de emekli vekilin aldığı zam oranına bakın! çalışan vekilin zam oranını düşünemiyorum bile. Peki bizim emeklimiz ne olacak? Ne kadar zam alabilecek? yüzde yüz olmadığı kesin.

Peki ya geçtiğimiz bayramda Deniz Feneri adına yardım topluyorlardı buna ne diyorsunuz? Evet yanlış duymadınız şu anda davası süren Deniz Feneri, logosu bile aynıydı. Demek ki hala yardım eden vatandaşlarımız var! Dizi izlerken olanı biteni kaçırdıklarına varsayıyorum, başka bir açıklaması olabilir mi? Hiç sanmıyorum.

Bence biz toplumca itiraz etmeyi bilmiyoruz. Bir an için galeyana geliyoruz, sonra unutuyoruz, unutturuluyoruz. Oysa ki bir sonuca ulaşana kadar itiraz etmeliyiz, yoksa biz en pahalı benzini kullanmaya, kaçak kullanılan elektik faturalarını ödemeye, sayaç okuma bedelleri ile özel elektrik şirketlerini zengin etmeye, kışın pahalı doğal gazla ısınmaya, SGK'ya ödenen onca primin üzerine ilaçlarımız içinde PRİM! ödemeye devam ederiz.

Unutmadan söyleyeyim, 6 başlıktan oluşan elektrik faturaları 3 başlık altında toplanarak TRT payı, kayıp-kaçak ve enerji bedeli tüketicilerin faturalarında ayrı ayrı gösterilmeyecek, "enerji bedeli" adı altında yer alacak. Tüketiciler Birliği de konuyu tüketici haklarına aykırı olduğu gerekçesiyle yargıya taşıdı. Ama bu da unutulur, yine öderiz biz, ne olacak VEKİLLERİMİZ sağ olsun!

Yorumlar

 1. olacağı bu işte ısrarla adamdan bozmaları başa getirmeye devam ettikçe daha çokk olur bunlar...
  sevgiler...

  YanıtlaSil
 2. asgari ücreti kaç gündür kararlaştıramadılar bir gecede %100 zam çıkardılar,halkı düşünen yok. birde üç çocuk yapın diyor ://///

  YanıtlaSil
 3. REÇELİM--->:( işte bizim toplum olarak unutmamayı ve itiraz etmeyi öğrenmemiz gerek.
  Sevgiler,

  Dürr-i Yekta---> aynen öyle 3 çocuğa ne ile bakılacaksa, maaş dışında her şeye zam yapılıyor!

  YanıtlaSil
 4. İnsanlar, hepimiz dahiliz buna, sanırım kolay yola kaçıp unutmayı seçiyoruz. Koskoca depremleri unuttuk, yaşadıgımız acıları..Bunun yanında para nedirki.

  YanıtlaSil
 5. Bizim Halkımızın Hafızası Balık gibidir, zam olur birgün itiraz eder, 2 gün sonrada unutur. işçin 12 saat çalışacak 700 lira alacak, 30 yıl çalışacak emekli olacak, bir vekil 2 yıl mecliste olması bile emekli olmasına yetiyorda artiyor... Nerde adalet nerde hukuk...

  YanıtlaSil
 6. Aslı---> Aslıcığım haklısın, çok büyük acıları bile unutabilen bir milletiz, ama ben öyle insanlar gördüm ki, 1 asgari maaşla 5 çocuk bakmaya çalışıyor ve evi bile kira:(

  Urfali---> ben artık bir şey diyemez oldum daha 1-2 ay önce bir açıklama yapıldı, "emeklilerin maaşlarını bu yıl içerisinde eşitleyemeyeceğiz (intibak yasası)" ama vekillerin maaşları bir anda yüzde yüz zam yapılabiliyor düşündürücü!

  YanıtlaSil
 7. kazanamadığımızın katbekatını tahsil etmeye bayılıyorlar... artık millet alıştı bir süre sonra kabullenmeye...

  YanıtlaSil
 8. eeee Vekiller kendi cepleri olunca % 100 zam konusunda tereddüt etmez malesef...

  YanıtlaSil
 9. %100 zam yapa bilmek ve daha bir sürü saçmalık için %50 yle baştalar zaten .her konunun üzeri itinayla örtülüyor millette unutmaya meraklıyken zaten hiç zorlanmıyorlardır.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Evde Ekşimek Yapımı

Bu hafta sonu kuzenimin nişanı nedeniyle halamdaydım. Halam, o hengame içerisinde sütü kaynatamadığı için sütü bozulmuş. Halam da bozulan sütü dökmek yerine, ekşimek yapıp değerlendirdi. Ben kapalı süt kullanıyorum ama bu fikri bilmeyenler için paylaşmak istedim.

Yapılışı: Bozulan süt kaynatılır. Arzuya göre içerisine yoğurt eklenir. Dibe çöken karışım, soğuduktan sonra, ince bir tülbente konularak süzülmesi beklenir ve ekşimek kullanıma hazır hale gelir. Loru, ister tatlı yapın, ister börek içi, isterseniz de kahvaltılarda bir peynir çeşidi olarak kullanabilirsiniz. Süzülen suyundan börek de yapılıyormuş, onuda öğrenip yazarım sizlere.
Afiyet Olsun.

Şeker Portakalı (MİM)

Şeker Portakalı, işte beni çocukluğumda en çok etkileyen kitap. Jose Mauro De Vasconcelos'un yazmış olduğu, Şeker Portakalı. Tam iki kez okudum bu kitabı ve ikisinde de kitap bitinceye kadar ağladım. O kadar üzülmüştüm ki kitap kahramanı küçük Zeze'ye, günlerce aklımdan çıkmadı.
Zeze maddi durumu iyi olmayan bir ailenin çocuğuydu. İstediği çoğu şeye sahip olamayan bu çocuk, aynı zamanda çok da yaramazdı. (Özellikle Noel de sahip olamadığı hediye kısmında resmen hıçkıra hıçkıra ağlamıştım, dün gibi hatırlıyorum.) Zehir gibi akıllı olan bu çocuk, sürekli Edmundo dayısıyla görüşür ve ondan bir şeyler öğrenirdi. Ailesi, geç de olsa ondaki bu öğrenme isteğini fark etti ve okula yazdırdı. Okulda hiç yaramazlık yapmıyordu ve öğretmeninin en çok sevdiği öğrenci olmayı başarmıştı. 
Zeze ve ailesi taşınmak zorunda kaldılar.  Zeze'ye dayısından ve mahallesinden ayrılmak çok ama çok zor gelmişdi.  Zeze, taşındıkları küçük evin arkasındaki, dikensiz şeker portakalı fidanı kendine arkadaş…

KUŞLARIN GİZLİ KATİLİ:SAKIZ

Bir kaç gündür facebookta dolaşan bu habere, çok üzüldüm paylaşayım istedim. Atmayalım artık sakızlarımızı başı boş sokağa, hatta hiç bişeyi atmayalım, çöp tenekesi koymuşlar her köşe başına değil mi?

KUŞ ÖLÜMLERİ'nin en büyük sebeplerinden birisinin çiğnendikten sonra sokağa atılan SAKIZLAR olduğunu biliyormuydunuz..? Çünkü kuşlar bu sakızları ekmek parçası zannederek yemeye kalkışıyor,ancak ağızlarına yapışan ve gagalarını bir daha açmalarına imkan vermeyen sakızlar yüzünden açlık ve susuzluktan ölüyorlarmış..