8 Ekim 2011 Cumartesi

Blog Yedekleme


Bir kaç gün önce benim başıma gelen ve bir kaç hafta önce de Oksitlemiş Cümlelerin başına gelen blog kapatma olayından sonra Bir (+) nasıl (-) olur postumda yedek almanın gerekli olduğunu belirtmiştik. Sevgili Aslı'da yedek alma işleminin nasıl olduğunu sormuş. Ben de başka öğrenmek isteyenler için, bu sorunun cevabını bir post halinde vermeyi uygun buldum.

Blogger Kumanda Paneli
Ayarlar,
Temel
Blogu içe aktar - Blogu dışa aktar - Blogu sil

kısmından  Blogu dışa aktara tıkladığımız zaman blog otomatik olarak kendini yedeklemiş oluyor. Tekrardan yedeklerinizi başka bir yere almak istiyorsanız, yapmanız gereken içe aktar linkine tıklayıp yedek aldığınız dosyayı seçmek.

14 yorum:

Âwdil dedi ki...

Bloğunu önemseyen her yazarın bir yedek alması tavsiye edilir.Nitekim hiç yedek almayan biri olarak,bloğumun yanlışlıklada olsa kapatılması durumun da,tekrar sıfırdan başlamak,vs...benim için imkansız bir durum. :)

Aslı dedi ki...

Ya çok tsk ederim valla çok iyi oldu bu. Çokta kolaymış hemen yapıcam. Tekrar çok tskler herbirengimm :)

HerbiRenk dedi ki...

Âwdil---> kesinlikle katılıyorum:) ben de tekrardan başlayamazdım diyorum kendi kendime! ama hiç blogumun kapanabileceği ihtimali üzerinde de durmamıştım ama insanın başına her şey gelebiliyor tedbiri elden bırakmamak lazımmış bir kez daha bunu anlamış bulundum:)

HerbiRenk dedi ki...

Aslı---> rica ederim ne demek, evet çok kolay ama ben dediğim gibi böyle bir ihtimal düşünmediğim için hep geri plana atmıştım bu yedekleme işini:) iyi geceler Aslıcığım:)

NeSLiNaMe dedi ki...

Canim tesekkürler bilgi icin evet bende biliyordum daha önceden aktarmistim ben ama paylasmak aklima gelmemisti... son bir kac gündür galiba bloglar siliniyormus yada caliniyor oyüzden yapilmasi gerek bencede...

HerbiRenk dedi ki...

NeSLiNaMe---> :))insan nasl üzülüyor tahmin edemezsin, o yüzden emeğine saygı duyan herkes bence yedeğini alsın:)

NeSLiNaMe dedi ki...

canim ya ben seni gercekten sonradan eklemedim mime bilmiyorum sanirim gözden kacirdin kendini okurken. ama bak gercekten diyorum sonradan eklemedim postumu hazirlarken ekledim ben seni bundan adim gibi eminim :) sonradan kimseyi eklemedim degisiklik yapmadim sadece cebimdeki renkler mimi istemedi cevaplamak onu sildim... o kadar lütfen bu yorumu yayinlama ben sana bilgin olsun diye buraya yorumladim...öpüyorum seni güzel postlarini bekliyorum canim...

HerbiRenk dedi ki...

NeSLiNaMe---> ay yok sorun değil, ben gözden kaçırmışımdır, hem öyle olmasa sonradan eklensem ne fark eder ki gönüller bir olsun:)) sorun etmem böyle şeyleri:)

okuyan dedi ki...

teşekkürler bilgilendirme için...
ben de yedekledim:)

HerbiRenk dedi ki...

okuyan---> bir faydam olduysa ne mutlu bana:)) daha ne isterim ki bu hayattan:)

Aslısın dedi ki...

ne zamandır erteliyordum, sayende yaptım. Çok yaşa sen!

HerbiRenk dedi ki...

Aslısın---> çok özgün bir blogun var, giderse üzülürüm, unutma yedeklemeyi bence. :)) sevindim bu işe:))

ikikizannesiyim dedi ki...

çok işime yaradı umarım yapabilirim. çünkü bloğum hacker tarafından ele geçirilmiş durumda. yeni blog açıp bunu silmem gerekıyor...yoksaki hackerın kodlarına erişemıyorum...

HerbiRenk dedi ki...

ikikizannesiyim---> işinize yaradığına çok sevindim umarım bu hacker sorununu en kısa zamanda halledersiniz.

Sevgiler,

Yorum Gönder

Anladıklarımız Değişir mi?

Bir yazı yazsam... ya da daha basiti bir cümle... sonra zaman geçse... dönsem bir daha okusam... aynı mı olur anladığım? Onca zaman,...

 
Copyright 2009 HerbiRenk