Ana içeriğe atla

X veya Y, işte tüm mesele bu!


X veya Y, işte tüm mesele bu! X'in yanına; X  gelirse kadın, Y gelirse erkek. Cinsiyet değimiz sadece bir harf değişikliğinden ibaret olsa da, o bir harf, hem anatomik hem de duygusal olarak farklı kılıyor bizleri. Öyle ki kadın ve erkek mevzusu yıllardır konuşulmakta, yazılmakta ve söylenmekte. Ve bu konu öyle bir konudur ki, yıllar geçse de, insanlar değişse de, hayatlar eskise de, hep popüler kalacak. Bir harf değişikliği birbirini tamamlayan iki parçayı oluşturur... X veya Y olmak, işte tüm mesele budur!

Bu konuya nereden mi geldim derseniz; Dürr-i Yekta ve Aslı beni mimlemişler, Mimin konusu; Sadece bir gün için, karşı cinsin bedenine girseydiniz ama ruhunuz ve beyniniz aynı kalsaydı ne yapardınız?

Eğer duygularım ve beynim aynı kalmasaydı, yani tamamen dünyayı onun gözünden görebilseydim, eşimin yerine geçmek isterdim. Kendimi onun gözünden görmek, onun duygularını hissetmek, onun kalbiyle sevebilmek isterdim. Ama madem duygularım ve beynim değişmiyor o zaman ıımmmmmm bir düşüneyim, düşünüyorum...
Düşnüyorum...
evet evet!
kesinlikle eşim olmak isterdim:))

Kimleri mimledim derseniz; Lô - Lâ, Gul/İnn,cecil, dozbüyücüsü ve Mr.E.

Fotoğraf:http://onlinespanishclasses.wordpress.com

Yorumlar

 1. hımm çok hince :P bir düşünce bu ama fena fikir değil :)

  YanıtlaSil
 2. emine---> ;)) eheueh biraz hince kabul ediyorum:)

  YanıtlaSil
 3. :))) çok iyi :))

  tskler kabul ettigin için :)

  YanıtlaSil
 4. Aslı---> rica ederim:)eheueh ne yapayım düşündüm düşündüm en mantıklı cevap bu geldi:)

  YanıtlaSil
 5. gerçekten insanın aklına ilk hep eşi geliyor allah bilir ona sorsan kım olmak ister:PP

  YanıtlaSil
 6. arya in neverland---> eheuh en çok onları merak ediyoruz herhalde:) bilmem sorsak mı?:)

  YanıtlaSil
 7. Bella tsk ederim, ama ben bu kez yapmasam ?

  Guzel bir pazar gecirmen dilegiyle : )

  YanıtlaSil
 8. Lô - Lâ---> nasıl istersen, senin bugünlerdeki durumunu biliyorum, pazarım güzel geçmeye devam ediyor, umarım seninki de öyledir:)

  YanıtlaSil
 9. çok özür diliyorum :) yoğun bir zaman dilimindeydim geçenlerde :)
  cevaplamış bulundum kayıtta ekleme yaparak sıramı savabilirmiyim izin varmı :) ya ben erkek olmak istemiyorum da anlıkta olsa :)

  YanıtlaSil
 10. cecil---> yoksun uzun zamandır fark ettim:) o yüzden sorun değil, ekleme yapmana da gerek yok:) gönüller bir olsun:))bayan olmak güzel bence de:)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Evde Ekşimek Yapımı

Bu hafta sonu kuzenimin nişanı nedeniyle halamdaydım. Halam, o hengame içerisinde sütü kaynatamadığı için sütü bozulmuş. Halam da bozulan sütü dökmek yerine, ekşimek yapıp değerlendirdi. Ben kapalı süt kullanıyorum ama bu fikri bilmeyenler için paylaşmak istedim.

Yapılışı: Bozulan süt kaynatılır. Arzuya göre içerisine yoğurt eklenir. Dibe çöken karışım, soğuduktan sonra, ince bir tülbente konularak süzülmesi beklenir ve ekşimek kullanıma hazır hale gelir. Loru, ister tatlı yapın, ister börek içi, isterseniz de kahvaltılarda bir peynir çeşidi olarak kullanabilirsiniz. Süzülen suyundan börek de yapılıyormuş, onuda öğrenip yazarım sizlere.
Afiyet Olsun.

Şeker Portakalı (MİM)

Şeker Portakalı, işte beni çocukluğumda en çok etkileyen kitap. Jose Mauro De Vasconcelos'un yazmış olduğu, Şeker Portakalı. Tam iki kez okudum bu kitabı ve ikisinde de kitap bitinceye kadar ağladım. O kadar üzülmüştüm ki kitap kahramanı küçük Zeze'ye, günlerce aklımdan çıkmadı.
Zeze maddi durumu iyi olmayan bir ailenin çocuğuydu. İstediği çoğu şeye sahip olamayan bu çocuk, aynı zamanda çok da yaramazdı. (Özellikle Noel de sahip olamadığı hediye kısmında resmen hıçkıra hıçkıra ağlamıştım, dün gibi hatırlıyorum.) Zehir gibi akıllı olan bu çocuk, sürekli Edmundo dayısıyla görüşür ve ondan bir şeyler öğrenirdi. Ailesi, geç de olsa ondaki bu öğrenme isteğini fark etti ve okula yazdırdı. Okulda hiç yaramazlık yapmıyordu ve öğretmeninin en çok sevdiği öğrenci olmayı başarmıştı. 
Zeze ve ailesi taşınmak zorunda kaldılar.  Zeze'ye dayısından ve mahallesinden ayrılmak çok ama çok zor gelmişdi.  Zeze, taşındıkları küçük evin arkasındaki, dikensiz şeker portakalı fidanı kendine arkadaş…

KUŞLARIN GİZLİ KATİLİ:SAKIZ

Bir kaç gündür facebookta dolaşan bu habere, çok üzüldüm paylaşayım istedim. Atmayalım artık sakızlarımızı başı boş sokağa, hatta hiç bişeyi atmayalım, çöp tenekesi koymuşlar her köşe başına değil mi?

KUŞ ÖLÜMLERİ'nin en büyük sebeplerinden birisinin çiğnendikten sonra sokağa atılan SAKIZLAR olduğunu biliyormuydunuz..? Çünkü kuşlar bu sakızları ekmek parçası zannederek yemeye kalkışıyor,ancak ağızlarına yapışan ve gagalarını bir daha açmalarına imkan vermeyen sakızlar yüzünden açlık ve susuzluktan ölüyorlarmış..