Ana içeriğe atla

MFÖ'den yeni klip: Hep Yaşın 19


MFÖ namı diyar Mazhar, Fuat, Özkan Ve MFÖ albümüyle geri döndü. MFÖ'nün son klibi "Hep Yaşın 19"' Mazhar Alanson tarafından Twiter'dan duyurdu. Klip Biricik Suden tarafından çekildi.
Hep Yaşın 19 Şarkısının Sözleri:                                   

Hadi bana sor,
Sevmek bu kadar mı zor,
Senden başka yok bildiğim yol,
Hadi bana sor,

Gezginci ruhumuz bir gün biterse,
Korkmadan döneriz,
Gururluyuz,
Eksilirse ağlayanlar çevremizden,
Ya gerçeği söyleriz,
Ya da nasıl istersen,

Ne güzel şeysin sen,
Hep yaşın 19,
Gel yanıma sar beni,
Bugün var yarın yokuz,

Yorumlar

 1. yaşasınnnnnn mfö geri döndüüü

  YanıtlaSil
 2. Dürr-i Yekta---> bence de:)) yuppi hepsi ayrı ayrı da başarılı ama beraber daha bir güzeller:)

  YanıtlaSil
 3. soundu gayet güzel olmuş... ama Fuat ve Özkan'ın vokalleri epey geride kalmış... Mazhar Alanson'un solo albümünü dinler gibi hissettim:)
  gerçi Mazhar Alanson ve diğer grup üyeleri de tek tek de çok başarılı ama birlikteyken muhteşemler:)
  teşekkürler:)

  YanıtlaSil
 4. Her şarkılarını ayrı ayrı severim bu da çok güzel olmuş.

  YanıtlaSil
 5. okuyan---> evet Mazhar Alanson daha ağır basmış bu şarkıda haklısın :) bence de ayrı ayrı da başarılılar ama grup olarak daha da iyiler:) Keyifli dinlemeler:)

  YanıtlaSil
 6. Birileri anlatsın---> ben de çok severim ruhu dinlendiren müzikleri sanki beni alıp başka diyarlara götürüyor:)

  YanıtlaSil
 7. seviyorum ben bu adamları ya..

  ama biricik midir nedir onda bir uyuzluk söz konusu bir türlü mazharcığıma yakıştıramıyorum :)
  napim ya:)

  YanıtlaSil
 8. iyiki varlar diyorum ya :) iyiki döndüler..

  YanıtlaSil
 9. MFÖ'yü tek geçerim ve çok severim ne yaparlarsa iyi olur bence.

  YanıtlaSil
 10. cecil---> dimi başka türlü onlar yıllardır eskimeyen bir tarzları var, eski şarkılarını bile dinlerken sıkılmıyor insan:) Biricik için ne diyebilirim bende pek yakıştıramıyorum ama Allah herkesi mesut etsin:))

  YanıtlaSil
 11. Aslı---> :)) iyi ki döndüler:)

  YanıtlaSil
 12. çeşnici Handan---> umarım bir daha bizi bu kadar bekletmezler:))

  YanıtlaSil
 13. Mfö benim elediklerimin arasında maalesef. Şarkıyı yorumlayan kişiye karşı içimde bir antipati gelişmişse, onun söylediği şarkının içine giremiyorum. Hani hep sanatçı duruşu derler, benimki de dinleyici duruşu:)
  Elbet bahsettiğim beni bağlar. Sevene, dinleyene hiç sözüm olabilemez.
  Saygı ve sevgiyle efendim.
  :)

  YanıtlaSil
 14. gereksiz yersiz ve densiz kapanıştan asla haberdar değilim .. ve sizin kadar bende merak ediyorum..
  sevgiler..

  YanıtlaSil
 15. Mfö nün çok az şarkısını severim, ama bu çok hoş olmuş.

  YanıtlaSil
 16. two--->:) tabi ki herkes her şeyi herkesi sevecek diye bir kaide yok zaten, benim de öyle bir türlü içime sindiremediğim ama insanların çok sevdiği sanatçılar yok değil hani;) Dinleyici duruşuna saygılar:))

  Sevgiler:)

  YanıtlaSil
 17. cecil---> ben yorumu anlamadım desem kızar mısın?

  Sevgiler,

  YanıtlaSil
 18. Sıradan bir balık---> aslında ilk dinlediğimde çok sevmedim ama dinledikçe cidden hoşuma gitti:)

  YanıtlaSil
 19. cecil---> şimdi anladım, bu kadar da olamaz diyorum, nasıl bir zihniyet merak ettim doğrusu:(( canın istemiyorsa yazmak çeker gidersin bir çok kullanıcı vardı orda:(( haber verdiğin için teşekkürler:(( bekliyorum seni yine olmadı kendi temiz blogunla!

  YanıtlaSil
 20. Bu gun variz sabah yok...

  YanıtlaSil
 21. Amin---> aynen öyle Amin bir varız, bir yok...

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Evde Ekşimek Yapımı

Bu hafta sonu kuzenimin nişanı nedeniyle halamdaydım. Halam, o hengame içerisinde sütü kaynatamadığı için sütü bozulmuş. Halam da bozulan sütü dökmek yerine, ekşimek yapıp değerlendirdi. Ben kapalı süt kullanıyorum ama bu fikri bilmeyenler için paylaşmak istedim.

Yapılışı: Bozulan süt kaynatılır. Arzuya göre içerisine yoğurt eklenir. Dibe çöken karışım, soğuduktan sonra, ince bir tülbente konularak süzülmesi beklenir ve ekşimek kullanıma hazır hale gelir. Loru, ister tatlı yapın, ister börek içi, isterseniz de kahvaltılarda bir peynir çeşidi olarak kullanabilirsiniz. Süzülen suyundan börek de yapılıyormuş, onuda öğrenip yazarım sizlere.
Afiyet Olsun.

Şeker Portakalı (MİM)

Şeker Portakalı, işte beni çocukluğumda en çok etkileyen kitap. Jose Mauro De Vasconcelos'un yazmış olduğu, Şeker Portakalı. Tam iki kez okudum bu kitabı ve ikisinde de kitap bitinceye kadar ağladım. O kadar üzülmüştüm ki kitap kahramanı küçük Zeze'ye, günlerce aklımdan çıkmadı.
Zeze maddi durumu iyi olmayan bir ailenin çocuğuydu. İstediği çoğu şeye sahip olamayan bu çocuk, aynı zamanda çok da yaramazdı. (Özellikle Noel de sahip olamadığı hediye kısmında resmen hıçkıra hıçkıra ağlamıştım, dün gibi hatırlıyorum.) Zehir gibi akıllı olan bu çocuk, sürekli Edmundo dayısıyla görüşür ve ondan bir şeyler öğrenirdi. Ailesi, geç de olsa ondaki bu öğrenme isteğini fark etti ve okula yazdırdı. Okulda hiç yaramazlık yapmıyordu ve öğretmeninin en çok sevdiği öğrenci olmayı başarmıştı. 
Zeze ve ailesi taşınmak zorunda kaldılar.  Zeze'ye dayısından ve mahallesinden ayrılmak çok ama çok zor gelmişdi.  Zeze, taşındıkları küçük evin arkasındaki, dikensiz şeker portakalı fidanı kendine arkadaş…

KUŞLARIN GİZLİ KATİLİ:SAKIZ

Bir kaç gündür facebookta dolaşan bu habere, çok üzüldüm paylaşayım istedim. Atmayalım artık sakızlarımızı başı boş sokağa, hatta hiç bişeyi atmayalım, çöp tenekesi koymuşlar her köşe başına değil mi?

KUŞ ÖLÜMLERİ'nin en büyük sebeplerinden birisinin çiğnendikten sonra sokağa atılan SAKIZLAR olduğunu biliyormuydunuz..? Çünkü kuşlar bu sakızları ekmek parçası zannederek yemeye kalkışıyor,ancak ağızlarına yapışan ve gagalarını bir daha açmalarına imkan vermeyen sakızlar yüzünden açlık ve susuzluktan ölüyorlarmış..