3 Eylül 2011 Cumartesi

Akbank Caz Festivali Bu sene Zaz ile Coşacakmış DuyrulurAkbank Caz Festivali’nin bu seneki konuğu Türkiye'de de büyük beğeni toplayan Zaz olacak. ZAZ 22 Ekim 2011 Cumartesi günü Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda müzik severlerle buluşacak.


*"1994 yılında ses eğitimine devam etmek üzere Bordeux'ya taşınan ZAZ aynı dönemde "Fifty Fingers" isimli blues grubuyla çalışmaya başladı. 2001 yılından itibaren 5 yıl boyunca çeşitli caz beşlileriyle birlikte çalışan ZAZ, 2009 yılında Paris'te gerçekleştirilen "Generation Reservoir" isimli yarışmada birincilik ödülünün sahibi oldu.

Gerçek ismi Isabelle Geffroy olan ZAZ, 1 Mayıs 1980 Fransa'da doğdu. Müzik çalışmalarına 5 yaşında başlayan sanatçı konservatuarda olduğu dönem boyunca keman, piyano, gitar, müzik teorisi ve koro şarkıcılığı üzerine dersler aldı.

Sanatçı, kariyerinin dönüm noktalarından biri olan Festival Musiques Métisses d'Angoulªme'de (Angoulªme Fusion Müzik Festivali), sahne almasının ardından 2010 yılında Paris'e taşındı. Paris'in Montmartre sokaklarında ve kabarelerinde şekillenen kariyerine dünyanın birçok farklı coğrafyasında gerçekleştirmiş olduğu konserlerle devam eden ZAZ, şimdiye kadar Paris Olympia'dan Mısır'a, Kanada'dan Kolombiya'daki bir tuz madenine kadar birçok farklı mekanda sesini duyurdu. Gitar ve kontrbasın eşlik ettiği performanslarında blues'dan Fransız şansonlarına, Afrika, Endülüs ve Brazilya müziklerine kadar oldukça geniş bir müzikal renkliliğe rastlanan ZAZ'ın büyük ilgi gören ilk albümü 10 Mayıs 2010 tarihinde Sony Müzik tarafından yayınlandı. Sanatçı 2010 yılında Fransa'da ve Avrupa'da "En Beğenilen Fransız Şarkıcı" ünvanının sahibi oldu."

Konserin biletleri Eylül ayında satışa çıkacak, durulur. ben az önce baktım daha açıklanmamış ama Pazartesi tekrar bakmak lazım:))

*http://www.akbanksanat.com/web/524-10311-1-1/akbank_sanat/21_caz_festivali/21__caz_festivali_sanatcilar/zaz

17 yorum:

 1. son zamanlarda dinlediğim en anlamlı şarkı, canlı olarak dinlemeyi çok isterdim

  YanıtlaSil
 2. ordayımmm ordayım ordayım kurtuluşu yok o bileti alıcam:P
  arya in neverland

  YanıtlaSil
 3. Gelse de gitsek diye beklemekteydim kaç zamandır, bilgiler için de teşekkürler :D

  YanıtlaSil
 4. bir aksilik cikmazsa bende bu yil ordayim : )

  YanıtlaSil
 5. Salam! Tanimirdim...Hemishe istemishem cazi anlayim ...hec baxt alinmayib mende...

  YanıtlaSil
 6. Zaz dinlerken ruhum minimum bağıntılı olduğu günlere dönüyor. Genç oluyorum yeniden. Çingene bile oluyorum. (ne alakaysa)
  Zaz zaten aktivitelerini not aldıklarım içinde. Aynı beğenilerdeki blogerların varlığını hissetmek güzel.

  YanıtlaSil
 7. Dürr-i Yekta---> inşallah dinleyebilirsin:)) tabi ki bende:)

  YanıtlaSil
 8. arya in neverland--->al bence de kaçırma:)ben de kaçırmak istemiyorummmmmmmmm:)

  YanıtlaSil
 9. Mr.E--->di mi bir gelse:)beklemek de ayrı bir heyacan yaratıyor insanda,

  rica ederim:)

  YanıtlaSil
 10. Lô - Lâ---> bizde bir şey çıkmazsa oradayız:))

  YanıtlaSil
 11. Amin---> selam, tanımış oldun işte, belki sevmişsindir, bu da senin için bir ilk adım olabilir:)

  YanıtlaSil
 12. two--->benim avatardan gördüğüm kadarıyla pek yaşlı görünmüyorsun:) hem insan kaç yaşında olursa olsun genç hissetmek güzeldir:)beğenilerin benzer olduğunu hissetmek bence de güzel:)

  YanıtlaSil
 13. kıpır kıpır bir ses:)

  YanıtlaSil
 14. Caz severler için bulunmaz bir fırsat.
  Büyük şehirlerde yaşayanlar çok şanslı, ne diyeyim :)

  YanıtlaSil
 15. matias---> evet kıpır kıpır, içine çeken bir ses:)

  YanıtlaSil
 16. Zeugma---> Bu tarz etkinliklerin genellikle İstanbul'da olması diğer şehirlerde yaşayanlara biraz haksızlık gibi oluyor, biz de İzmitte oturuyoruz, gidiş geliş sıkıntısı olmazsa gitmeyi planlıyoruz:)

  YanıtlaSil
 17. İlgilenenler fiyatlar http://www.akbanksanat.com/web/524-10311-1-1/akbank_sanat/21_caz_festivali/21__caz_festivali_sanatcilar/zaz adresinde duyurulmuştur.

  YanıtlaSil

Evde Tereyağ Yapımı

Son bir kaç senedir doğallıktan yanayım. Sütüm, yoğurdum derken tereyağınıda kendim yapmaya başladım. Bugünde size tereyağ tarifi vereceğim...