Ana içeriğe atla

Spartacus: Vengeance


Spartacus'ü canlandıran Andy Whitfield, lenf kanseri tehşhisi konulmasının ardından, dizinin 2. sezonu Spartacus: Gods of the Arena'da oynayamamıştı. Duyumlara göre Andy Whitfield sağlığına kavuşmak üzereymiş fakat tam olarak iyileşmediği için, dizinin 3. sezonun yeni Spartacus'u Liam Mcintyre. Spratacus: Vengeance'ın gösterim tarihi Ocak 2012. Fragmandan anladığım kadarıyla bu sezon, Spartacus farklı geliyor.

Yorumlar

 1. Olmuşşşş :) Gel ocak 2012 gel :)

  YanıtlaSil
 2. Mr.E---> olmuş dimi:) baya zaman var ama bekleyeceğiz artık yapacak bir şey yok

  YanıtlaSil
 3. İlk sezonu izlememiştim, geçen hafta 4 günde bitti :D

  YanıtlaSil
 4. Mr.E---> izlenir,iyi dizi... ben de ilk iki sezonu da baharda izledim, ilk sezon daha iyiydi ama:)

  YanıtlaSil
 5. Gene kan gövdeyi götürecek demek. Güzel dizi

  YanıtlaSil
 6. Ben baxmamisham...Bezen cox ashiri sehneler olur...

  YanıtlaSil
 7. Amin---> bazen oluyor haklısın...

  YanıtlaSil
 8. Nedendir bilmem ama spartavus'su nedense hep the tutors ile asosiye ederim hep .. Bloooddd cooolll :)

  YanıtlaSil
 9. Lô - Lâ---> tudors'un ilk bölümünü izledim sonra araya başka diziler girdi, izlenmeyi bekliyor:) sanırım içerisindeki entrika ve kan buna sebebiyet veriyor olabilir:)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Evde Ekşimek Yapımı

Bu hafta sonu kuzenimin nişanı nedeniyle halamdaydım. Halam, o hengame içerisinde sütü kaynatamadığı için sütü bozulmuş. Halam da bozulan sütü dökmek yerine, ekşimek yapıp değerlendirdi. Ben kapalı süt kullanıyorum ama bu fikri bilmeyenler için paylaşmak istedim.

Yapılışı: Bozulan süt kaynatılır. Arzuya göre içerisine yoğurt eklenir. Dibe çöken karışım, soğuduktan sonra, ince bir tülbente konularak süzülmesi beklenir ve ekşimek kullanıma hazır hale gelir. Loru, ister tatlı yapın, ister börek içi, isterseniz de kahvaltılarda bir peynir çeşidi olarak kullanabilirsiniz. Süzülen suyundan börek de yapılıyormuş, onuda öğrenip yazarım sizlere.
Afiyet Olsun.

Şeker Portakalı (MİM)

Şeker Portakalı, işte beni çocukluğumda en çok etkileyen kitap. Jose Mauro De Vasconcelos'un yazmış olduğu, Şeker Portakalı. Tam iki kez okudum bu kitabı ve ikisinde de kitap bitinceye kadar ağladım. O kadar üzülmüştüm ki kitap kahramanı küçük Zeze'ye, günlerce aklımdan çıkmadı.
Zeze maddi durumu iyi olmayan bir ailenin çocuğuydu. İstediği çoğu şeye sahip olamayan bu çocuk, aynı zamanda çok da yaramazdı. (Özellikle Noel de sahip olamadığı hediye kısmında resmen hıçkıra hıçkıra ağlamıştım, dün gibi hatırlıyorum.) Zehir gibi akıllı olan bu çocuk, sürekli Edmundo dayısıyla görüşür ve ondan bir şeyler öğrenirdi. Ailesi, geç de olsa ondaki bu öğrenme isteğini fark etti ve okula yazdırdı. Okulda hiç yaramazlık yapmıyordu ve öğretmeninin en çok sevdiği öğrenci olmayı başarmıştı. 
Zeze ve ailesi taşınmak zorunda kaldılar.  Zeze'ye dayısından ve mahallesinden ayrılmak çok ama çok zor gelmişdi.  Zeze, taşındıkları küçük evin arkasındaki, dikensiz şeker portakalı fidanı kendine arkadaş…

KUŞLARIN GİZLİ KATİLİ:SAKIZ

Bir kaç gündür facebookta dolaşan bu habere, çok üzüldüm paylaşayım istedim. Atmayalım artık sakızlarımızı başı boş sokağa, hatta hiç bişeyi atmayalım, çöp tenekesi koymuşlar her köşe başına değil mi?

KUŞ ÖLÜMLERİ'nin en büyük sebeplerinden birisinin çiğnendikten sonra sokağa atılan SAKIZLAR olduğunu biliyormuydunuz..? Çünkü kuşlar bu sakızları ekmek parçası zannederek yemeye kalkışıyor,ancak ağızlarına yapışan ve gagalarını bir daha açmalarına imkan vermeyen sakızlar yüzünden açlık ve susuzluktan ölüyorlarmış..