15 Ağustos 2011 Pazartesi

Nesimist


Optimist, pesimist, kominist,ahhh feminist, sürrealist, .....ist,  .....ist,  .....ist 

Ne kadar çok sınıflandırmışız kişisel özelliklerimizi. Genel olarak bakıldığında kimse sırf optimist, sırf pesimist ya da sırf realist değildir, ama hepimizin özünde "-ist"/"istler" vardır. Belki yetişme şeklimizden, belki arkadaş çevremizden belki de genlerimizden geçer bize bu "-istler". 

Düşünüyorum da sürekli realist gezdiğimi, hayat katlanılamaz bir hal alırdı herhalde:) yada pesimist olsam... şikayet üzerine şikayet, düşünmek bile yetti. Optimistlik daha iyi bir şey gibi geliyor kulağa ama, sürekli optimistte olamam ki, etraf çakal dolu. Biri beni kandırdığında, en azından realist olup durumdan ders almam gerekmez mi? Aslında tüm "-istler" taban tabana zıt gibi de görünseler birbirini tamamlıyor. Hangi "-ist"/ yada "-istler" sahibi olursak olalım, kaideyi bozmak da bizim elimizde. Her "-ist"'ten biraz lazım, tansiyona göre ayranın tuzunu, yoğurtdun sarımsağını ayarlamak lazım:)

8 yorum:

Amin dedi ki...

Dop dogru,,,

Lô - Lâ dedi ki...

en guzeli makinist : ))

her konuda ve her kosulda etiketlendirildik .. siniflandirildik ..ve biz bunlarin arkasina cok kolayca saklanmaya basladik. artik sorumluugu bile ustelmiyoruz, hani muhakkak bir -ist vardir hepimizde ..

ahmedov dedi ki...

makinist göz kamaştırıyor:)

HerbiRenk dedi ki...

Amin---> teşekkür ederim:) naçizane fikrim.

Lô - Lâ---> aynen öyle bir etiket merakı bizde anlamadım gitti:)) yeni birince tanışınca bile, güzelmiş, çirkinmiş, iyiymiş, kötüymüş gibi etiketliyoruz:))

ahmedov---> makiniste genel bir eğilim var:) çok tuttu sanırım;)

Aslısın dedi ki...

Çok güzel yazmışsın, bayıldım ben bu yazıya. Nasıl da doğru ayrıca. Hepimizistiz, herşeyistiz işte:)

HerbiRenk dedi ki...

Aslısın---> çok teşekkür ederim:) hepimiz hepsimist:))

eeyore dedi ki...

istlerle ilgili en güzel anım bir sınavda sorduğum Namık Kemal hangi edebi akımdan etkilenmiştir sorusuna öğrencimin elektrik akımı yazmasıydı. :) ah romantizm ah :D

HerbiRenk dedi ki...

eeyore---> elektrik akımı çok iyiymiş:))) ee tabi romantizm de var:))

Yorum Gönder

Anladıklarımız Değişir mi?

Bir yazı yazsam... ya da daha basiti bir cümle... sonra zaman geçse... dönsem bir daha okusam... aynı mı olur anladığım? Onca zaman,...

 
Copyright 2009 HerbiRenk