Ana içeriğe atla

Needle - İğne Yada Türkçe Çevirisi ile Kara Büyü

Korku filmlerini çok severim, ama ne zamandır güzelmiş diyebileceğim bir filme rastlamadım. Konu korku filmi olunca nedense abartı hat safhaya çıkıyor.  Uzun zamandır beklediğim korku filmlerinden bir Needle. Aslında filmin konusu başarılı, en azından sıkılmadan seyredebildim. Birde korku filmi klişesi "şişman ve gözlüklü, sarışın" enstantanesi bu filmde yok:)  Ama senaryoda bazı eksiklikler var mesela "abi karakteri" gereksiz bir şekilde filme dahil olmuş veya öğretmen telefon ediyor çok acil diyor, fakat çocuk umursamıyor... gibi gibi. Senaryo üzerinde biraz daha çalışılsaydı, bence iyi bir film olabilirmiş. Ama korku filmi seviyorsanız ve boş vaktinizde varsa izleyebilirsiniz:)


Gelelim filmin konusuna; Ben'e babasından gizemli bir kutu kalır. Aynı gece Ben'in evinden kutu çalınır. Ardından Ben'in arkadaşları birer birer ölmeye başlar. Bu arada Ben ve kalan arkadaşları kutuyu araştırmaya başlarlar. Kutunun 1800'lü yıllardan kalma çok değerli ve aynı zamanda da tehlikeli bir kutu olduğunu öğrenirler. Katil kimdir? izleyin ve öğrenin:)


Yorumlar

 1. sen anlatsaydın .. :) bilerek seyretmeyide severim ben :)

  YanıtlaSil
 2. cecil---> hımm bunu öğrendiğim iyi oldu:)istiyorsan sana özelden yazayım;)

  YanıtlaSil
 3. çok merak ettim.kesinlikle seyredem.paylaşımın için teşkkk canım.sevgiler.

  YanıtlaSil
 4. sevda---> rica ederim ne demek:) sevgiler, korku filmi sevdiğini hatırlıyorum:)

  YanıtlaSil
 5. Heqiqete qalsa fantastik filmleri cox sevmem...

  YanıtlaSil
 6. Turkish pasport ///haqda melumat vere bilersiniz///yeni film olmali...

  YanıtlaSil
 7. Amin---> The Turkish pasport belgesel tadında ilginç bir filmmiş, en kısa zamanda seyredeceğim. öneri teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 8. Aydın Gökhan---> bakalım, ben izledim gördüm:)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Evde Ekşimek Yapımı

Bu hafta sonu kuzenimin nişanı nedeniyle halamdaydım. Halam, o hengame içerisinde sütü kaynatamadığı için sütü bozulmuş. Halam da bozulan sütü dökmek yerine, ekşimek yapıp değerlendirdi. Ben kapalı süt kullanıyorum ama bu fikri bilmeyenler için paylaşmak istedim.

Yapılışı: Bozulan süt kaynatılır. Arzuya göre içerisine yoğurt eklenir. Dibe çöken karışım, soğuduktan sonra, ince bir tülbente konularak süzülmesi beklenir ve ekşimek kullanıma hazır hale gelir. Loru, ister tatlı yapın, ister börek içi, isterseniz de kahvaltılarda bir peynir çeşidi olarak kullanabilirsiniz. Süzülen suyundan börek de yapılıyormuş, onuda öğrenip yazarım sizlere.
Afiyet Olsun.

Şeker Portakalı (MİM)

Şeker Portakalı, işte beni çocukluğumda en çok etkileyen kitap. Jose Mauro De Vasconcelos'un yazmış olduğu, Şeker Portakalı. Tam iki kez okudum bu kitabı ve ikisinde de kitap bitinceye kadar ağladım. O kadar üzülmüştüm ki kitap kahramanı küçük Zeze'ye, günlerce aklımdan çıkmadı.
Zeze maddi durumu iyi olmayan bir ailenin çocuğuydu. İstediği çoğu şeye sahip olamayan bu çocuk, aynı zamanda çok da yaramazdı. (Özellikle Noel de sahip olamadığı hediye kısmında resmen hıçkıra hıçkıra ağlamıştım, dün gibi hatırlıyorum.) Zehir gibi akıllı olan bu çocuk, sürekli Edmundo dayısıyla görüşür ve ondan bir şeyler öğrenirdi. Ailesi, geç de olsa ondaki bu öğrenme isteğini fark etti ve okula yazdırdı. Okulda hiç yaramazlık yapmıyordu ve öğretmeninin en çok sevdiği öğrenci olmayı başarmıştı. 
Zeze ve ailesi taşınmak zorunda kaldılar.  Zeze'ye dayısından ve mahallesinden ayrılmak çok ama çok zor gelmişdi.  Zeze, taşındıkları küçük evin arkasındaki, dikensiz şeker portakalı fidanı kendine arkadaş…

KUŞLARIN GİZLİ KATİLİ:SAKIZ

Bir kaç gündür facebookta dolaşan bu habere, çok üzüldüm paylaşayım istedim. Atmayalım artık sakızlarımızı başı boş sokağa, hatta hiç bişeyi atmayalım, çöp tenekesi koymuşlar her köşe başına değil mi?

KUŞ ÖLÜMLERİ'nin en büyük sebeplerinden birisinin çiğnendikten sonra sokağa atılan SAKIZLAR olduğunu biliyormuydunuz..? Çünkü kuşlar bu sakızları ekmek parçası zannederek yemeye kalkışıyor,ancak ağızlarına yapışan ve gagalarını bir daha açmalarına imkan vermeyen sakızlar yüzünden açlık ve susuzluktan ölüyorlarmış..