Ana içeriğe atla

YAŞAM DÖNGÜSÜ

Bir kuş olsam,
Sonsuza kanat çırpsam,
Yok olsam, sonra tekrar doğsam...
.
Bir balık olsam,
Maviliklere yüzgeç açsam,
Derinliklerinde kaybolsam denizlerin...
Gözümü açsam, kendimi karada bulsam,

Bir gezgin olsam,
Bilmediğim, gezmediğim diyarları dolaşsam.
Yorulsam, uyusam, uyanmasam...

Yorumlar

 1. Blogun çok güzel olmuş.İçim açıldı.:)Benimde bilmediğim diyarları dolaşasım var.

  YanıtlaSil
 2. :)) teşekkür ederim huyumkurusun sağolasın, yoksun uzun zamandır, bir ce deyip gittin:)

  YanıtlaSil
 3. Çok hoş bir şiir olmuş ..

  MÜTEMADİYEN  http://mutemadyen.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 4. Öyle ya pek yazasım gelmiyor bu ara daha çok kitap okuyorum netten dizi falan izliyorum.

  YanıtlaSil
 5. çok hoş senmi yazdı canım bunu?

  YanıtlaSil
 6. Mütemadiyen---> çok teşekkür ederim:)

  huyumkurusun---> benimde pek yazasım yok bu ara genelde haftada 1 bilemedin 2 yazı:(( bende kitaplara daldım senin gibi bu arada uzaklara gidesin varsa hazır tatildesin;)

  Gul/İnn---> evet ben yazdım, aslında yazalı uzun zaman olmuştu, bugüne kısmetmiş yayınlamak:)

  YanıtlaSil
 7. çok beğendim bende yazıyorum arada bazen :)

  YanıtlaSil
 8. :) Gul/İnn---> şiir yazmazdım ben aslında bu ikinci şiirim :) senin yazıların arasında rastlamıştım:) ama şunu da eklemeliyim ki senin bazı yazıları da şiir tadında:)

  YanıtlaSil
 9. Ne gozel bir duyum! Gozel!

  YanıtlaSil
 10. Amin---> teşekkür ederim:))

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Evde Ekşimek Yapımı

Bu hafta sonu kuzenimin nişanı nedeniyle halamdaydım. Halam, o hengame içerisinde sütü kaynatamadığı için sütü bozulmuş. Halam da bozulan sütü dökmek yerine, ekşimek yapıp değerlendirdi. Ben kapalı süt kullanıyorum ama bu fikri bilmeyenler için paylaşmak istedim.

Yapılışı: Bozulan süt kaynatılır. Arzuya göre içerisine yoğurt eklenir. Dibe çöken karışım, soğuduktan sonra, ince bir tülbente konularak süzülmesi beklenir ve ekşimek kullanıma hazır hale gelir. Loru, ister tatlı yapın, ister börek içi, isterseniz de kahvaltılarda bir peynir çeşidi olarak kullanabilirsiniz. Süzülen suyundan börek de yapılıyormuş, onuda öğrenip yazarım sizlere.
Afiyet Olsun.

Şeker Portakalı (MİM)

Şeker Portakalı, işte beni çocukluğumda en çok etkileyen kitap. Jose Mauro De Vasconcelos'un yazmış olduğu, Şeker Portakalı. Tam iki kez okudum bu kitabı ve ikisinde de kitap bitinceye kadar ağladım. O kadar üzülmüştüm ki kitap kahramanı küçük Zeze'ye, günlerce aklımdan çıkmadı.
Zeze maddi durumu iyi olmayan bir ailenin çocuğuydu. İstediği çoğu şeye sahip olamayan bu çocuk, aynı zamanda çok da yaramazdı. (Özellikle Noel de sahip olamadığı hediye kısmında resmen hıçkıra hıçkıra ağlamıştım, dün gibi hatırlıyorum.) Zehir gibi akıllı olan bu çocuk, sürekli Edmundo dayısıyla görüşür ve ondan bir şeyler öğrenirdi. Ailesi, geç de olsa ondaki bu öğrenme isteğini fark etti ve okula yazdırdı. Okulda hiç yaramazlık yapmıyordu ve öğretmeninin en çok sevdiği öğrenci olmayı başarmıştı. 
Zeze ve ailesi taşınmak zorunda kaldılar.  Zeze'ye dayısından ve mahallesinden ayrılmak çok ama çok zor gelmişdi.  Zeze, taşındıkları küçük evin arkasındaki, dikensiz şeker portakalı fidanı kendine arkadaş…

KUŞLARIN GİZLİ KATİLİ:SAKIZ

Bir kaç gündür facebookta dolaşan bu habere, çok üzüldüm paylaşayım istedim. Atmayalım artık sakızlarımızı başı boş sokağa, hatta hiç bişeyi atmayalım, çöp tenekesi koymuşlar her köşe başına değil mi?

KUŞ ÖLÜMLERİ'nin en büyük sebeplerinden birisinin çiğnendikten sonra sokağa atılan SAKIZLAR olduğunu biliyormuydunuz..? Çünkü kuşlar bu sakızları ekmek parçası zannederek yemeye kalkışıyor,ancak ağızlarına yapışan ve gagalarını bir daha açmalarına imkan vermeyen sakızlar yüzünden açlık ve susuzluktan ölüyorlarmış..