Ana içeriğe atla

Neşeli Mutfak Önlüğü

Geçenlerde çarşıda gezinirken bir mutfak önlüğü gördüm, o kadar sevimliydi ki, mutfak önlüğü kullanmama rağmen, onu almak istedim. Sorduğumda uçuk bir fiyat söylediler, bunun üzerine ben de bu önlüğü kendim yapmaya karar verdim.

Önce kumaşlarımı seçtim aldım:)


Sonra kafamda bir model oluşturdum ve başladım dikmeye:)

Ve Sonuç:) Bu önlüğü anneler günü hediyesi olarak armağan ettim. Çok beğenildi.:) Ne de olsa el emeği göz nuru değil mi?

Yorumlar

 1. en iyisini yapmışsın canım.harika olmuş.hem el emeği gibisi varmı.ellerine sağlık.öpüyorum.

  YanıtlaSil
 2. Hayatın Süs Payı---> Teşekkür ederim :) yeni çalışmalarımda olacak:)

  Sevda ---> el emeği gibi yok tabi ki:) sağ olasın bende öpüyorum

  YanıtlaSil
 3. Çok yakışmış. Tebrik ederim.

  YanıtlaSil
 4. The King ---> Teşekkür ederim, yoksun uzun zamandır.

  YanıtlaSil
 5. Çok cici olmuş, eline sağlık :)

  YanıtlaSil
 6. zumbi---> :)) teşekküüüür ederim:)

  YanıtlaSil
 7. daha önce görmemişim, bayıldımm:) hele kedili olması süper... ellerine, emeğine sağlık...

  YanıtlaSil
 8. okuyan---> tam da bu önlük senin gibi bir kedi sevdalısına göre:) teşekkür ederim:))

  YanıtlaSil
 9. Hediyelerin en güzellerinden olmuş, çok nazik bir fikir. Bayıldım! :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Evde Ekşimek Yapımı

Bu hafta sonu kuzenimin nişanı nedeniyle halamdaydım. Halam, o hengame içerisinde sütü kaynatamadığı için sütü bozulmuş. Halam da bozulan sütü dökmek yerine, ekşimek yapıp değerlendirdi. Ben kapalı süt kullanıyorum ama bu fikri bilmeyenler için paylaşmak istedim.

Yapılışı: Bozulan süt kaynatılır. Arzuya göre içerisine yoğurt eklenir. Dibe çöken karışım, soğuduktan sonra, ince bir tülbente konularak süzülmesi beklenir ve ekşimek kullanıma hazır hale gelir. Loru, ister tatlı yapın, ister börek içi, isterseniz de kahvaltılarda bir peynir çeşidi olarak kullanabilirsiniz. Süzülen suyundan börek de yapılıyormuş, onuda öğrenip yazarım sizlere.
Afiyet Olsun.

Şeker Portakalı (MİM)

Şeker Portakalı, işte beni çocukluğumda en çok etkileyen kitap. Jose Mauro De Vasconcelos'un yazmış olduğu, Şeker Portakalı. Tam iki kez okudum bu kitabı ve ikisinde de kitap bitinceye kadar ağladım. O kadar üzülmüştüm ki kitap kahramanı küçük Zeze'ye, günlerce aklımdan çıkmadı.
Zeze maddi durumu iyi olmayan bir ailenin çocuğuydu. İstediği çoğu şeye sahip olamayan bu çocuk, aynı zamanda çok da yaramazdı. (Özellikle Noel de sahip olamadığı hediye kısmında resmen hıçkıra hıçkıra ağlamıştım, dün gibi hatırlıyorum.) Zehir gibi akıllı olan bu çocuk, sürekli Edmundo dayısıyla görüşür ve ondan bir şeyler öğrenirdi. Ailesi, geç de olsa ondaki bu öğrenme isteğini fark etti ve okula yazdırdı. Okulda hiç yaramazlık yapmıyordu ve öğretmeninin en çok sevdiği öğrenci olmayı başarmıştı. 
Zeze ve ailesi taşınmak zorunda kaldılar.  Zeze'ye dayısından ve mahallesinden ayrılmak çok ama çok zor gelmişdi.  Zeze, taşındıkları küçük evin arkasındaki, dikensiz şeker portakalı fidanı kendine arkadaş…

KUŞLARIN GİZLİ KATİLİ:SAKIZ

Bir kaç gündür facebookta dolaşan bu habere, çok üzüldüm paylaşayım istedim. Atmayalım artık sakızlarımızı başı boş sokağa, hatta hiç bişeyi atmayalım, çöp tenekesi koymuşlar her köşe başına değil mi?

KUŞ ÖLÜMLERİ'nin en büyük sebeplerinden birisinin çiğnendikten sonra sokağa atılan SAKIZLAR olduğunu biliyormuydunuz..? Çünkü kuşlar bu sakızları ekmek parçası zannederek yemeye kalkışıyor,ancak ağızlarına yapışan ve gagalarını bir daha açmalarına imkan vermeyen sakızlar yüzünden açlık ve susuzluktan ölüyorlarmış..