23 Mayıs 2011 Pazartesi

Kaç Yaşındayım, Kaç Yaşındasın, Kaç Yaşında?

"Kaç yaşında olduğunuz  bilmeseydiniz kaç yaşında olurdunuz?" Leroy Satchell Paige (Amerikan Beysbol Oyuncusu)

Dün okuduğum, Tavuk Suyuna Çorba, Yaşlıların Altın Çağındakilerin Yüreğini Isıtacak Öyküler kitabından alıntı olan bu söz, beni çok düşündürdü. Aslında devamında daha farklı bir öykü vardı ama benim gözümde daha farklı bir şey canlandı. İşte benim düşündüklerim;


Küçüklükten beri bir yaş karmaşasıdır gider bizim evde, ben Ekim doğumlu olduğum için, yaşıtlarımdan biraz daha geç yaşıma giriyorum, ailem ise sene başında, gireceğim yaşı benim yaşım olarak benimsiyorlar. Benim inadım da tutunca, oo yaş konusu açılmaya görsün, bir şenlik havası eser bizim evde. Gerçi artık takılmıyoruz yaşlara ne olar ne de ben, ama zaman zaman " hadi canım kocaman kız oldun" diye şakalaşmalar oluyor.

Aslında kaç yaşındayım, 18 mi? 20 mi? belki de 50... Bu yaş kavramı ilginçtir. Çünkü 20 yaşından sonra zaman o kadar hızlı aktı ki, sayamadım. Arkama dönüp bakıyorum, nasıl da sekiz sene geçivermiş, zaman akmış gitmiş ve işin kötüsü ben fark edememişim. 28'i görünce kendimi yaşlanmış hissediyorum, ama içimdeki yaş taş çatlasın 23:)

Ama bazen o kadar çok yaşlanıyorum ki, elim kolum kalkmıyor, ruhum daralıyor, o zaman 70 oluveriyorum.  Hayat yorgunu hissediyorum kendimi, zaman zaman kapıldığımız rehavet duygusu işte... ama yılmıyorum, "yaş yetmiş ama iş daha bitmemiş" diyerek kendi kendimi telkin ediyorum ve hızla gençleşiyorum, 18 oluyorum, bazense 6. Ama bir şey değişmiyor, aslında ben 28 yaşındayım, ama içsel olarak taş çatlasın 23 :)

Siz kaç yaşındasınız?;)

14 yorum:

Adsız dedi ki...

20-25 arası :):):

]-[erbiRenk dedi ki...

:)) çok iyi bence demek ki yaşıtız:)

Müge dedi ki...

Ay sen 28 yaşında mısın??? Ne kadar gençsiiiin!! ;)

Soruya cevap: yaşımı bilmeseydim, ben şahsen bana "yaş şizofreni" tanısı koyardım.. :)) Çünkü ha bire değişen yaşlarda buluyorum kendimi.. bir o yaştayım, bir bu.. Ya da "joker yaş" diye bir tanım bulup, her bir yaşa giriş çıkışımın bahanesi yapardım..

Müge dedi ki...

Unutmuşum yazmayı: nüfusum ve annem 47 yaşımda olduğumu söylüyor... :)

]-[erbiRenk dedi ki...

İçimden Çağlayanlar---> :)) Yaş şizofrenisi, Joker Yaş çok sevdim ben bu terimleri:) her yaş bizim, bahaneye gerek var mı biz yaş şizofrenikleriyiz:))

gördüğüm kadarıyla 47 yaşını dolu dolu dolu yaşayanlardansın, güzel çocuklar ve mutlu bir yaşam sığmış bu kırk yedi yıla, ne mutlu :)

Müge dedi ki...

Bak bu da bana yazma konusu çıkardı işte :))) "yaş şizofrenisi"
(kendi kendini fiştekleyen kadın)
:))))

]-[erbiRenk dedi ki...

:))güzel oldu bu iş, ben çok sevdim:)

]-[erbiRenk dedi ki...

kendi kendini ve etrafındakileri fiştekleyen kadın :)

Müge dedi ki...

Eskiden bu konuda yazdığım bir yazım geldi aklıma, azıcık ekleyip yayınlıyorum birazdan ;)
vay be ne çalışkanım :ppp

]-[erbiRenk dedi ki...

http://mugesandik.blogspot.com/2011/05/tani-yas-sizofreni.html linki paylaşmak istedim sakıncası yoksa çünkü gerçekten çok beğendim.

Müge dedi ki...

Utanarak da olsa gurur duyarım!!! :) ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM... Kesinlikle karşılık olarak algılama LÜTFEN.. Aynısını ben de kendi blog'umda yapmak istiyorum!!! Çünkü kesinlikle hak eden ve çok vurucu bir yazı olmuş son yazın!!!

]-[erbiRenk dedi ki...

olur mu estafurullah:) bende çok gurur duyarım, çok da sevindim ayrıca:)

sevda dedi ki...

canım yaaa sen 28de böyle söylersen biz napacaz bilmiyorum.bana kalırsa şuan yeni 30 a girdim.:))))))

]-[erbiRenk dedi ki...

:) bence o zaman sana kalsın:)2'li yaşlar bitiyorya sanırım onun telaşesine kapılıyorum:)

Yorum Gönder

Anladıklarımız Değişir mi?

Bir yazı yazsam... ya da daha basiti bir cümle... sonra zaman geçse... dönsem bir daha okusam... aynı mı olur anladığım? Onca zaman,...

 
Copyright 2009 HerbiRenk