Ana içeriğe atla

Külü Savruldu!

Aşk mı? Arkadaş mı? Sevgileri kıyaslanabilir mi? İnsan nasıl sever arkadaşını? Ya aşkını? Biri için diğerinden vaz geçer mi? Geçmeli mi? Geçti mi? Yoksa iki sevgiyide kaybetmemek için sonuna kadar direndi mi?

Direnmedi, kolayı seçti, bıraktı gitti. Ateş söndü, kül oldu, külleri rüzgara karıştı, dört bir yana dağıldı. Geride kalan,  geçen eski günlerin hatırına, küllerin izlerini bıraktı. Ama parçaları olmayınca bir yanı eksik kaldı....

Bırakıp giden, dostuna yanarda geri dönerse bir gün, ateşi sönmüş, külleri tükenmiş bir izden ibaret bulacak dostunu. Kalan ömründe küllerin izini sürse, bulup getirse, birleştirse, küllerden ateş yanar mı? "YANMAZ!"


Son Söz: "İkisi de birbirinden ayrılan sevgiler, bence kıyaslamamalı birbiriyle... Ama unutmamalı ki sevgili yokken arkadaş vardı, sevgili giderse arkadaş yine baki kalacak."

Yorumlar

 1. çok sevdiğim bir konuda yazmışsın.
  :)
  bloglar açıldı neyse ki.

  mimini unutma bendeki.
  :)

  YanıtlaSil
 2. evet deep bloklar açıldı artık, bir daha kapanmasın işallah:) mimi gördüm sağ olasın.

  Konuya gelince, İnsan oğlu nede olsa!

  YanıtlaSil
 3. çok güzel bir yazıydı canım.son söze bayıldım.yüreğine sağlık.sevgiler.

  YanıtlaSil
 4. teşekkür ederim sevda:) beğendiğine sevindim, hepimizin içinden bir yazıydı:)
  Sevgiler,

  YanıtlaSil
 5. Yanmaz tabii ki :)

  Sen mimlenirsin ama, bloguma bak :)

  YanıtlaSil
 6. :) malesef yanmıyor:)

  ben iki gündür giremiyorum senin bloguna davetli kullanıcılar açık diyor:( mim için teşekkürler:) davet edersen cevaplarım zevkle;)

  YanıtlaSil
 7. Kusura bakma şimdi gördüm yorumunu :/ Ben hacklenmiştim de, ayarlarımla oynanmış o zaman. Haberim yoktu benim, herkes söyleyince bloguna giremiyoruz diye, o zaman jeton düştü.. Düzelttim birkaç gün önce :)

  YanıtlaSil
 8. yeni bir mimin var bende.

  YanıtlaSil
 9. francesca----> gördüm mim'i cevaplayacağım teşekkür ederim:)

  deep--->gördüm teşekkür ederim, ama beni mimlemeyi unutmuşsun deep:D

  YanıtlaSil
 10. iyi bakmamışsın ki.
  mimlemiştim.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Evde Ekşimek Yapımı

Bu hafta sonu kuzenimin nişanı nedeniyle halamdaydım. Halam, o hengame içerisinde sütü kaynatamadığı için sütü bozulmuş. Halam da bozulan sütü dökmek yerine, ekşimek yapıp değerlendirdi. Ben kapalı süt kullanıyorum ama bu fikri bilmeyenler için paylaşmak istedim.

Yapılışı: Bozulan süt kaynatılır. Arzuya göre içerisine yoğurt eklenir. Dibe çöken karışım, soğuduktan sonra, ince bir tülbente konularak süzülmesi beklenir ve ekşimek kullanıma hazır hale gelir. Loru, ister tatlı yapın, ister börek içi, isterseniz de kahvaltılarda bir peynir çeşidi olarak kullanabilirsiniz. Süzülen suyundan börek de yapılıyormuş, onuda öğrenip yazarım sizlere.
Afiyet Olsun.

Şeker Portakalı (MİM)

Şeker Portakalı, işte beni çocukluğumda en çok etkileyen kitap. Jose Mauro De Vasconcelos'un yazmış olduğu, Şeker Portakalı. Tam iki kez okudum bu kitabı ve ikisinde de kitap bitinceye kadar ağladım. O kadar üzülmüştüm ki kitap kahramanı küçük Zeze'ye, günlerce aklımdan çıkmadı.
Zeze maddi durumu iyi olmayan bir ailenin çocuğuydu. İstediği çoğu şeye sahip olamayan bu çocuk, aynı zamanda çok da yaramazdı. (Özellikle Noel de sahip olamadığı hediye kısmında resmen hıçkıra hıçkıra ağlamıştım, dün gibi hatırlıyorum.) Zehir gibi akıllı olan bu çocuk, sürekli Edmundo dayısıyla görüşür ve ondan bir şeyler öğrenirdi. Ailesi, geç de olsa ondaki bu öğrenme isteğini fark etti ve okula yazdırdı. Okulda hiç yaramazlık yapmıyordu ve öğretmeninin en çok sevdiği öğrenci olmayı başarmıştı. 
Zeze ve ailesi taşınmak zorunda kaldılar.  Zeze'ye dayısından ve mahallesinden ayrılmak çok ama çok zor gelmişdi.  Zeze, taşındıkları küçük evin arkasındaki, dikensiz şeker portakalı fidanı kendine arkadaş…

KUŞLARIN GİZLİ KATİLİ:SAKIZ

Bir kaç gündür facebookta dolaşan bu habere, çok üzüldüm paylaşayım istedim. Atmayalım artık sakızlarımızı başı boş sokağa, hatta hiç bişeyi atmayalım, çöp tenekesi koymuşlar her köşe başına değil mi?

KUŞ ÖLÜMLERİ'nin en büyük sebeplerinden birisinin çiğnendikten sonra sokağa atılan SAKIZLAR olduğunu biliyormuydunuz..? Çünkü kuşlar bu sakızları ekmek parçası zannederek yemeye kalkışıyor,ancak ağızlarına yapışan ve gagalarını bir daha açmalarına imkan vermeyen sakızlar yüzünden açlık ve susuzluktan ölüyorlarmış..